‹ Prev
Next ›
Advantus Panel Wall Sign Holder
9" Width x 2" Height - Wall Mountable, Door-mountable - Outdoor - 1 Each
48 Stock Available
- Create a custom sign or nameplate
- Use your laser or inkjet printer
- Attaches easily and securely to fabric panel walls
- Includes adhesive-backed mounting clips
Product Details
General Information
| Manufacturer | Advantus Corp |
| Manufacturer Part Number | 75318 |
| Manufacturer Website Address | http://www.advantus.com |
| Brand Name | Advantus |
| Product Name | Panel Wall Sign Holder |
| Marketing Information | Panel wall sign holder lets you create a custom sign or nameplate for fabric panel wall systems using your laser or inkjet printer. Ideal for displaying names, titles, or descriptions outside doors, offices, or panel wall desk areas. Holder attaches easily and securely to fabric panel walls with included adhesive-backed mounting clips. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Sign Holder |
Product Information
| Frame Color | Clear |
| Placement | Desktop |
| Application/Usage | Outdoor |
| Mount Type |
|
Physical Characteristics
| Height | 2" |
| Width | 9" |
| Weight (Approximate) | 3.04 oz |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Description
Advantus Panel Wall Sign Holder
Also Consider
-
Product Code: BTC00388354 Stock Available
-
Product Code: DXESXB12WSCT373 Stock Available
-
Product Code: EVEEN91919 Stock Available
-
Product Code: ITA333221242 Stock Available
-
Product Code: LIP290Out of Stock
-
Product Code: LLR80673161 Stock Available
-
Product Code: MEA0606239 Stock Available
-
Product Code: OEX851101165 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
Also Consider
-
Product Code: BTC00388354 Stock Available
-
Product Code: DXESXB12WSCT373 Stock Available
-
Product Code: EVEEN91919 Stock Available
-
Product Code: ITA333221242 Stock Available
-
Product Code: LIP290Out of Stock
-
Product Code: LLR80673161 Stock Available
-
Product Code: MEA0606239 Stock Available
-
Product Code: OEX851101165 Stock Available