‹ Prev
Next ›
Business Source Modular Rotatable Pen Cup
6 Compartment(s) - 5.10" Height x 4.70" Width x 4.70" Depth - Modular, Sturdy, Durable - White - Polyethylene Terephthalate (PET) - 1 Each
Out of Stock
- Carousel design to conveniently rotate and access supplies
- 6 compartments to organize and store all your office essentials
- Removable compartment fits on the side of the pen cup or as a standalone compartment
- Superior, PET material for optimal durability and long-lasting use
Product Details
General Information
| Manufacturer | Business Source |
| Manufacturer Part Number | 11878 |
| Brand Name | Business Source |
| Product Name | Modular Rotatable Pen Cup |
| Marketing Information | Modular Rotatable Pen Cup features a carousel design, allowing you to rotate and access supplies with ease. Sturdy bottom keeps the organizer in place while rotating. Six-compartment construction holds all your pens, pencils, scissors and any small office supplies to keep you organized and your desk clutter-free. One modular compartment can be placed on the side of the pen cup for optimal configuration. It is made of PET for superior durability and long-lasting use. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Desktop Organizer |
Product Information
| Total Number of Compartments | 6 |
| Application/Usage |
|
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | White |
| Product Color | White |
| Product Material | Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Height | 5.10" |
| Width | 4.70" |
| Depth | 4.70" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Description
Business Source Modular Rotatable Pen Cup
From the Manufacturer
Also Consider
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.