‹ Prev
Next ›
Endust Multipurpose Duster
For Display Screen, Desktop Computer, Gaming Console, Electronic Equipment, Keyboard, Notebook - 10 fl oz - 2 / Pack
Out of Stock
- Powerful blast is safe for your computers, printers, copiers and more
- Extension tube provides pinpoint cleaning in hard-to-reach areas
- Prevents dust buildup to extend life of your equipment
- Safety bitterant eliminates product misuse
Product Details
General Information
| Manufacturer | Norazza, Inc |
| Manufacturer Part Number | 11407 |
| Manufacturer Website Address | http://www.norazza.com |
| Brand Name | Endust |
| Product Model | 11407 |
| Product Name | Multipurpose Duster |
| Marketing Information | Multipurpose duster features a powerful blast that is safe for computers, printers, copiers and more. Extension tube provides pinpoint cleaning in hard-to-reach areas. Moisture-free duster assists in preventing dust buildup to extend the life of your equipment. Safety bitterant prevents misuse of the duster. |
| Packaged Quantity | 2 / Pack |
| Product Type | Air Duster |
Product Information
| Cleaner Volume | 10 fl oz |
| Application/Usage |
|
Physical Characteristics
| Height | 2.5" |
| Width | 5.1" |
| Length | 8.5" |
Miscellaneous
| Additional Information |
|
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
Description
Endust Multipurpose Duster
Also Consider
-
Product Code: AVE536691 Stock Available
-
Product Code: BICWOTAP10431 Stock Available
-
Product Code: BSN3655143487 Stock Available
-
Product Code: BSN656392722 Stock Available
-
Product Code: GPC16620311 Stock Available
-
Product Code: OEX851101203 Stock Available
-
Product Code: OEX94914963 Stock Available
-
Product Code: SAN1884739180 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Additional Documentation
Reviews
Also Consider
-
Product Code: AVE536691 Stock Available
-
Product Code: BICWOTAP10431 Stock Available
-
Product Code: BSN3655143487 Stock Available
-
Product Code: BSN656392722 Stock Available
-
Product Code: GPC16620311 Stock Available
-
Product Code: OEX851101203 Stock Available
-
Product Code: OEX94914963 Stock Available
-
Product Code: SAN1884739180 Stock Available