‹ Prev
Next ›
Fellowes Wire Step File® Jr.
6 Compartment(s) - 7.75" Height x 4.38" Width x 6.50" Depth - Desktop - Black - Steel - 1 Each
26 Stock Available
- Ideal for sorting files, memos and more
- 6 compartments designed for easy access
- Rubber feet protect your desk surface
- Made from durable steel
Product Details
General Information
| Manufacturer | Fellowes, Inc. |
| Manufacturer Part Number | 72613 |
| Manufacturer Website Address | http://www.fellowes.com |
| Brand Name | Fellowes |
| Product Line | Additions |
| Product Name | Wire Step File Jr. |
| Marketing Information | Wire Step File Jr. is ideal for sorting mail, memos and more. Six stepped sorter compartments offer quick, easy access. 100 percent recyclable, step file is made of steel and includes protective feet. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Desktop Organizer |
Product Information
| Total Number of Compartments | 6 |
| Placement | Desktop |
| Application/Usage |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Height | 7.75" |
| Width | 4.38" |
| Depth | 6.50" |
| Weight (Approximate) | 9.92 oz |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | Lifetime |
Description
Fellowes Wire Step File® Jr.
From the Manufacturer
Also Consider
Also Consider
-
Product Code: BSN045482320 Stock Available
-
Product Code: CCS236171112 Stock Available
-
Product Code: FAO42843 Stock Available
-
Product Code: GMT03151073 Stock Available
-
Product Code: GMT804164 Stock Available
-
Product Code: SAU2160564 Stock Available
-
Product Code: SBK124349501958 Stock Available
Accessories
Alternative Products
Reviews
Also Consider
-
Product Code: BSN045482320 Stock Available
-
Product Code: CCS236171112 Stock Available
-
Product Code: FAO42843 Stock Available
-
Product Code: GMT03151073 Stock Available
-
Product Code: GMT804164 Stock Available
-
Product Code: SAU2160564 Stock Available
-
Product Code: SBK124349501958 Stock Available