- Intense roast is pronounced in terms of deep-roasted flavor and smokiness
- Beans have been roasted to premium level to bring out perfect flavor
- Recyclable K-cup pods for use in Keurig coffee brewers
<
>
Green Mountain Coffee Roasters® K-Cup French Roast Coffee
Compatible with Keurig Brewer - Regular - Dark - K-Cup - 24 / Box
Product Code: GMT6694
Product Unit: BX1
116 Stock Available
Non-Returnable Product
Also Consider
-
Product Code: GMT0315559 Stock Available
-
Product Code: GMT6305117 Stock Available
-
Product Code: GMT6520220 Stock Available
-
Product Code: GMT6700191 Stock Available
-
Product Code: GMT6813200 Stock Available
-
Product Code: GMT8292678 Stock Available
-
Product Code: KCC2127118932 Stock Available
-
Product Code: OEX85110934 Stock Available
Product Details
General Information
| Manufacturer | Keurig Dr Pepper Inc. |
| Manufacturer Part Number | T6694 |
| Manufacturer Website Address | http://www.keurigdrpepper.com |
| Brand Name | Green Mountain Coffee Roasters® |
| Product Name | French Roast Coffee |
| Marketing Information | This coffee is an intense roast and is pronounced in terms of dark, deep-roasted flavor and smokiness. Beans have been roasted to the premium level to bring out the perfect flavor. K-cups are designed for use in Keurig coffee brewers. |
| Packaged Quantity | 24 / Box |
| Product Type | Coffee |
Product Information
| Coffee Type | Regular |
| Coffee Roast Level | Dark |
| Flavor/Blend | French Roast |
| Serve Type | K-Cup |
| Compatible Brewer | Keurig Brewer |
| Number of Serving Cups | 1 |
Physical Characteristics
| Height | 9" |
| Width | 8.3" |
| Depth | 13" |
| Weight (Approximate) | 3.80 lb |
Miscellaneous
| Country of Origin | United States |
Description
Compatible with Keurig Brewer - Regular - Dark - K-Cup - 24 / Box
Also Consider
-
Product Code: GMT193019247 Stock Available
-
Product Code: GMT4050CT62 Stock Available
-
Product Code: GMT4060115 Stock Available
-
Product Code: GMT4060CT28 Stock Available
-
Product Code: GMT4061267 Stock Available
-
Product Code: GMT4061CT65 Stock Available
-
Product Code: GMT4066CT56 Stock Available
-
Product Code: GMT6694CT27 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.