‹ Prev
Next ›
HP 144A Imaging Drum
Laser Print Technology - 1 Carton
4 Stock Available
- Compatible with HP Neverstop Laser MFP 1202w
- Also works in Neverstop Laser MFP1202nw and Neverstop Laser 1001nw
- Delivers impressive prints
- Supports printing business documents with full-color marketing materials
- Easy to replace on the rare occasions that is needed
Product Details
General Information
| Manufacturer | HP Inc. |
| Manufacturer Part Number | W1144A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com |
| Brand Name | HP |
| Product Model | 144A |
| Product Name | 144A Imaging Drum |
| Marketing Information | Print business documents with highlights and vibrant, full-color marketing materials using this HP 144A Original Laser Imaging Drum. It delivers consistently impressive prints. Trust HP Original Imaging drums for consistent, high-quality printing. When you want to print, you'll get the caliber of reliable results and the prints you need from this HP imaging drum specially designed to work with your HP Neverstop Laser MFP 1202w, MFP1202nw and Neverstop Laser 1001nw (SFP). Each toner imaging drum works for up to 20,000 pages so you rarely need to replace it. The printer and laser imaging drum design make it easy to replace the imaging drum and get back to printing. |
| Product Condition | Original |
| Packaged Quantity | 1 Carton |
| Product Type | Imaging Drum |
Technical Information
| Print Technology | Laser |
Miscellaneous
| Country of Origin | China |
Description
HP 144A Imaging Drum
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: CLO000315119 Stock Available
-
Product Code: ITA3620121 Stock Available
-
Product Code: MEA70102294 Stock Available
-
Product Code: MTH00005CTOut of Stock
-
Product Code: MTH00365CT198 Stock Available
-
Product Code: OEX94914965 Stock Available
-
Product Code: OEX9885075 Stock Available
-
Product Code: SAMS77247187 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
Also Consider
-
Product Code: CLO000315119 Stock Available
-
Product Code: ITA3620121 Stock Available
-
Product Code: MEA70102294 Stock Available
-
Product Code: MTH00005CTOut of Stock
-
Product Code: MTH00365CT198 Stock Available
-
Product Code: OEX94914965 Stock Available
-
Product Code: OEX9885075 Stock Available
-
Product Code: SAMS77247187 Stock Available