‹ Prev
Next ›
HP LaserJet 110v Fuser Kit (150K yield)
Laser - 150000 - 120 V AC
21 Stock Available
- Compatible with HP Color LaserJet Enterprise M553dh, M553dn, M553n, M553x
- Works in Color LaserJet Enterprise Flow MFP M577dn, MFP M577f
- Also for use in Color LaserJet Enterprise Flow MFP M577z
- Produces vibrant, crisp graphics and text
- Maximizes efficiency
Product Details
General Information
| Manufacturer | HP Inc. |
| Manufacturer Part Number | B5L35A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com |
| Brand Name | HP |
| Product Name | LaserJet 110v Fuser Kit (150K yield) |
| Marketing Information | Ensure consistent color and optimum print quality every time with this easy-to-install HP Color LaserJet Fuser Kit. It is compatible with HP Color LaserJet Enterprise M553dh, M553dn, M553n, M553x; Color LaserJet Enterprise Flow MFP M577dn, MFP M577f and MFP M577z. Fuser kit yields approximately 150,000 pages. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Type | OEM |
| Product Type | Fuser |
Technical Information
| Print Technology | Laser |
| Typical Print Yield | 150000 |
Power Description
| Input Voltage | 120 V AC |
Miscellaneous
| Compatibility |
HP Color LaserJet Enterprise Printers:
|
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 90 Day |
| Additional Warranty Information |
Parts Only |
Description
HP LaserJet 110v Fuser Kit (150K yield)
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: BSN267416787 Stock Available
-
Product Code: BSN366125904 Stock Available
-
Product Code: BSN656392678 Stock Available
-
Product Code: BSN6564911211 Stock Available
-
Product Code: KCC0700177 Stock Available
-
Product Code: KCC34790CT591 Stock Available
-
Product Code: KEB10201179 Stock Available
-
Product Code: OEX851101203 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
Also Consider
-
Product Code: BSN267416787 Stock Available
-
Product Code: BSN366125904 Stock Available
-
Product Code: BSN656392678 Stock Available
-
Product Code: BSN6564911211 Stock Available
-
Product Code: KCC0700177 Stock Available
-
Product Code: KCC34790CT591 Stock Available
-
Product Code: KEB10201179 Stock Available
-
Product Code: OEX851101203 Stock Available