‹ Prev
Next ›
Kantek File Sorter Desk Organizer
10.60" Height x 11" Width x 6.50" Depth - Desktop - Clear - Acrylic - 1 Each
2 Stock Available
- Elegant style naturally fits in with any decor
- Vertical sections offer handy storage space for folders and binders
- Front compartments keep your small supplies neatly organized
- Versatile design can be used alone or with most letter trays
Product Details
General Information
| Manufacturer | Kantek, Inc |
| Manufacturer Part Number | AD245 |
| Manufacturer Website Address | http://www.kantek.com |
| Brand Name | Kantek |
| Product Name | File Sorter Desk Organizer |
| Marketing Information | Desktop organizer features a clear construction that's made from polished acrylic to provide both style and durability. Two vertical sections keep your folders and binders easily accessible. Front compartments keep your pens, notepads, paper clips and more neatly organized. Versatile design can be used as a stand-alone item, or in combination with most letter trays up to 1/2" wide (sold separately). |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Desktop Organizer |
Product Information
| Placement | Desktop |
| Application/Usage |
|
| Features | Durable |
Physical Characteristics
| Color Family | Clear |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Acrylic |
| Height | 10.60" |
| Width | 11" |
| Depth | 6.50" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Description
Kantek File Sorter Desk Organizer
Also Consider
-
Product Code: BICWOTAP10403 Stock Available
-
Product Code: BSN36616503 Stock Available
-
Product Code: FEL574330169 Stock Available
-
Product Code: FEL574350161 Stock Available
-
Product Code: HEWCE410A55 Stock Available
-
Product Code: HEWCF281A80 Stock Available
-
Product Code: MMM209024EP6140 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
Also Consider
-
Product Code: BICWOTAP10403 Stock Available
-
Product Code: BSN36616503 Stock Available
-
Product Code: FEL574330169 Stock Available
-
Product Code: FEL574350161 Stock Available
-
Product Code: HEWCE410A55 Stock Available
-
Product Code: HEWCF281A80 Stock Available
-
Product Code: MMM209024EP6140 Stock Available