‹ Prev
Next ›
Kantek Pen/Pencil Cup
4" Height x 3" Width x 3" Depth - Acrylic - Clear - 1 Each
56 Stock Available
- Elegant style enhances your desk and complements any decor
- Heavy-cast, polished acrylic offers both style and durability
- Tall construction is capable of organizing wide variety of materials
- Perfect for pens, pencils, highlighters, scissors, brushes and more
Product Details
General Information
| Manufacturer | Kantek, Inc |
| Manufacturer Part Number | AD20 |
| Manufacturer Website Address | http://www.kantek.com |
| Brand Name | Kantek |
| Product Name | Pen/Pencil Cup |
| Marketing Information | This Acrylic Pen Cup holds all your pens, pencils, markers and highlighters in sight and within reach while reducing desktop clutter. Made of clear, heavy cast acrylic, it combines elegance and durability. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Pen/Pencil Holder |
Physical Characteristics
| Color Family | Clear |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Acrylic |
| Height | 4" |
| Width | 3" |
| Depth | 3" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
| Additional Warranty Information |
One year limited warranty |
Description
Kantek Pen/Pencil Cup
Also Consider
-
Product Code: BSN16463935 Stock Available
-
Product Code: BSN3295414254 Stock Available
-
Product Code: BSN375133069 Stock Available
-
Product Code: BSN65637BD159 Stock Available
-
Product Code: BSN656482045 Stock Available
-
Product Code: CLI872472 Stock Available
-
Product Code: HEWF6T84AN70 Stock Available
-
Product Code: LLR84240Out of Stock
-
Product Code: SPR25226BD726 Stock Available
-
Product Code: SWI38121317 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
Also Consider
-
Product Code: BSN16463935 Stock Available
-
Product Code: BSN3295414254 Stock Available
-
Product Code: BSN375133069 Stock Available
-
Product Code: BSN65637BD159 Stock Available
-
Product Code: BSN656482045 Stock Available
-
Product Code: CLI872472 Stock Available
-
Product Code: HEWF6T84AN70 Stock Available
-
Product Code: LLR84240Out of Stock
-
Product Code: SPR25226BD726 Stock Available
-
Product Code: SWI38121317 Stock Available