- Delivers clear-quality, acoustic sound
- Play audio content from multiple devices simultaneously using audio input and auxiliary line
- Power and volume controls are integrated into one knob for convenient, easy use
- Connect your headphones into headphone jack to enjoy music, movies and games in total privacy
- Solid, compact design for small spaces while producing reliable sound
<
>
Logitech Z150 2.0 Speaker System - Midnight Black
Headphone - 1 Each
Product Code: LOG980000802
Product Unit: PR1
9 Stock Available
Also Consider
-
Product Code: AAGG100017Sold Out
-
Product Code: BICCSM11BK706 Stock Available
-
Product Code: HEWF6U15AN179 Stock Available
-
Product Code: HEWL0S49AN232 Stock Available
-
Product Code: HEWL0S52AN174 Stock Available
-
Product Code: MMMC60BK342 Stock Available
-
Product Code: MMMR330NALT251 Stock Available
-
Product Code: OEX85110907 Stock Available
-
Product Code: OIC21434CT18 Stock Available
Product Details
General Information
| Manufacturer | Logitech |
| Manufacturer Part Number | 980-000802 |
| Manufacturer Website Address | http://www.logitech.com |
| Brand Name | Logitech |
| Product Model | Z150 |
| Product Name | Z150 Multimedia Speaker |
| Marketing Information | Experience exceptional audio quality with the Z150 Multimedia Speaker. These sleek black speakers offer a powerful sound experience for your multimedia needs. Whether you're listening to music, watching movies, or playing games, these speakers deliver clear and immersive sound. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Speaker System |
Audio
| Speaker Configuration | 2.0 |
| PMPO Output Power | 6 W |
Interfaces/Ports
| Headphone | Yes |
| Number of Analog Audio Inputs | 1 |
| Number of Analog Audio Outputs | 1 |
Controls/Indicators
| Controls |
|
Power Description
| Power Source | Power Supply |
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Midnight Black |
| Height | 6" |
| Width | 3.3" |
| Depth | 3" |
| Weight (Approximate) | 1.29 lb |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Platform Supported |
|
| Compatibility |
|
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.