- Classic mesh design coordinates elegantly with any work space
- Durable construction ensures long-lasting organization for various items
- Smooth, rolled rim prevents snagging for safe handling
- Perfect for storing pens, highlighters, pencils, markers and more
<
>
Lorell Mesh Desktop Organizer
6.10" Height x 4.10" Width x 4.10" Length - Desktop - Durable, Snag Proof - Black - Metal - 1 Each
Product Code: LLR84140
Product Unit: Each
251 Stock Available
Also Consider
-
Product Code: BICGSM609BE370 Stock Available
-
Product Code: BICGSM609BK1550 Stock Available
-
Product Code: BSN17532571 Stock Available
-
Product Code: BSN26747107 Stock Available
-
Product Code: BSN656503348 Stock Available
-
Product Code: FEL925210116 Stock Available
-
Product Code: LLR841501381 Stock Available
-
Product Code: LLR84156556 Stock Available
-
Product Code: LLR8424037 Stock Available
-
Product Code: SPR25226489 Stock Available
Product Details
General Information
| Manufacturer | Lorell |
| Manufacturer Part Number | 84140 |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Brand Name | Lorell |
| Product Line | Black Mesh/Wire |
| Product Name | Mesh Desktop Organizer |
| Marketing Information | Stay organized and keep your writing utensils within easy reach with this divided pencil cup. Durable, metal construction securely supports and contains a variety of supplies for efficient, lasting organization. Rolled rim is smooth to the touch to prevent snagging and ensure safe handling. Pencil cup is perfect for organizing pens, highlighters, pencils, markers and more. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Desktop Organizer |
Product Information
| Placement | Desktop |
| Application/Usage |
|
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Metal |
| Height | 6.10" |
| Width | 4.10" |
| Length | 4.10" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 5 Year |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.