‹ Prev
Next ›
Lorell Mesh Tabletop Hanging File Holder
Black - Steel - 1 Each
101 Stock Available
- Spacious compartment for hanging file folders
- Mesh to reveal contents
- Steel rims for sturdy construction
- Limited 5-year warranty
Product Details
General Information
| Manufacturer | Lorell |
| Manufacturer Part Number | 84241 |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Brand Name | Lorell |
| Product Line | Black Mesh/Wire |
| Product Name | Mesh Tabletop Hanging File Holder |
| Marketing Information | Steel tabletop file for hanging file folders keeps your letter-size files standing on your desktop and ready for frequent use. Mesh exterior easily lets you see what's inside in case any small elements fall out of your files. Use the steel offset handles on the side to carry it from worksurface to worksurface. Use the label on one side for easy reference at a glance. Extra-capacity, hanging file holder is made of mesh steel with steel C rims on the top and bottom. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Magazine File |
Product Information
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Height | 10.4" |
| Width | 5.6" |
| Depth | 13.9" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 5 Year |
Description
Lorell Mesh Tabletop Hanging File Holder
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: AOPART2001438 Stock Available
-
Product Code: AVE73802112 Stock Available
-
Product Code: BSN5215AST236 Stock Available
-
Product Code: ITA300045117 Stock Available
-
Product Code: MMM17083ES490 Stock Available
-
Product Code: MMM17206ES601 Stock Available
-
Product Code: UBC636041569 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
Also Consider
-
Product Code: AOPART2001438 Stock Available
-
Product Code: AVE73802112 Stock Available
-
Product Code: BSN5215AST236 Stock Available
-
Product Code: ITA300045117 Stock Available
-
Product Code: MMM17083ES490 Stock Available
-
Product Code: MMM17206ES601 Stock Available
-
Product Code: UBC636041569 Stock Available