‹ Prev
Next ›
Lorell Recycled Cubicle Nameplate
0.9" Width x 2.7" Height - Wall - Plastic - Black - 1 Each
283 Stock Available
- Mount on your cubicle fabric panel, wall or vertical metal surface
- For individual or department name
- 30% post-consumer material
- Black
Product Details
General Information
| Manufacturer | Lorell |
| Manufacturer Part Number | 80669 |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Brand Name | Lorell |
| Product Name | Recycled Cubicle Nameplate |
| Marketing Information | Keep your desktop clear by mounting this high-impact nameplate on your cubicle fabric panel, wall or vertical metal surface. Use for individual or department name. Hanging products can be attached securely to cubicles using fastening pins. Nameplate performs the same function as a traditional desk accessory while customizing your panel. Nameplate contains post-consumer recycled material. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Name Plate |
Product Information
| Mount Type | Wall |
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| Height | 2.7" |
| Width | 0.9" |
| Length | 9.2" |
Miscellaneous
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 30% |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Description
Lorell Recycled Cubicle Nameplate
From the Manufacturer
Also Consider
Accessories
-
Product Code: LLR8066350 Stock Available
-
Product Code: LLR8066425 Stock Available
-
Product Code: LLR80665179 Stock Available
-
Product Code: LLR80666Out of Stock
-
Product Code: LLR8066867 Stock Available
-
Product Code: LLR80673161 Stock Available
-
Product Code: LLR80674130 Stock Available
-
Product Code: LLR8067570 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.