‹ Prev
Next ›
Lorell Wall File Pockets
14.75" Height x 13.13" Width x 4.25" Depth - Smoke - 3 / Pack
Out of Stock
- Maximize your space with vertical filing
- Nests and easily mounts to walls and more
- Add more files as needed
- Includes screws with anchors for mounting
Product Details
General Information
| Manufacturer | Lorell |
| Manufacturer Part Number | 60002 |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Brand Name | Lorell |
| Product Name | Wall File Pockets |
| Marketing Information | Wall File Pockets nest and easily mount to walls, partitions, doors, cabinets and sides of desks. Add more files as needed to make maximum use of small space. Set of mountable pockets includes screws for mounting. |
| Packaged Quantity | 3 / Pack |
| Product Type | Wall Pocket |
Product Information
| Mount Type |
|
| Application/Usage | File |
Physical Characteristics
| Color Family | Gray |
| Product Color | Smoke |
| Height | 14.75" |
| Width | 13.13" |
| Depth | 4.25" |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Description
Lorell Wall File Pockets
From the Manufacturer
Also Consider
Also Consider
-
Product Code: ACM13901625 Stock Available
-
Product Code: BICGSM609BK587 Stock Available
-
Product Code: BICRGLCG11BK440 Stock Available
-
Product Code: MMM65424SSMIACP375 Stock Available
-
Product Code: MMM6605AN412 Stock Available
-
Product Code: MMMC60ST213 Stock Available
-
Product Code: OEX851101203 Stock Available
-
Product Code: PFX41521354 Stock Available
Alternative Products
Reviews
Also Consider
-
Product Code: ACM13901625 Stock Available
-
Product Code: BICGSM609BK587 Stock Available
-
Product Code: BICRGLCG11BK440 Stock Available
-
Product Code: MMM65424SSMIACP375 Stock Available
-
Product Code: MMM6605AN412 Stock Available
-
Product Code: MMMC60ST213 Stock Available
-
Product Code: OEX851101203 Stock Available
-
Product Code: PFX41521354 Stock Available