- Revolutionize the way you store your single-serve coffee cups
- Patent-pending, heat-resistant panel to hold coffee machine
- Maximize counter space while minimizing mess
- Holds 36 pods in 3 drawers
- Equipped with chrome handles for easy access
<
>
Mind Reader EMS Mind 3-drawer Coffee Pod Organizer
36 x Coffee Pod - 3 Drawer(s) - 13.50" Height x 13.25" Width x 3.25" Depth - Counter - Heat Resistant - 1 Each
Product Code: EMSTRY3PCBLK
Product Unit: Each
18 Stock Available
Also Consider
-
Product Code: AVE587164 Stock Available
-
Product Code: BSN365911849 Stock Available
-
Product Code: ITD100718129 Stock Available
-
Product Code: KEB0587223 Stock Available
-
Product Code: QKR75715Out of Stock
-
Product Code: QKR757173 Stock Available
-
Product Code: SPR640196 Stock Available
-
Product Code: WAU40311468 Stock Available
Product Details
General Information
| Manufacturer | Mind Reader Products |
| Manufacturer Part Number | TRY3PCBLK |
| Manufacturer Website Address | http://www.mindreaderproducts.com |
| Brand Name | Mind Reader |
| Product Line | Anchor |
| Product Name | EMS Mind 3-drawer Coffee Pod Organizer |
| Marketing Information | Anchor is a versatile storage system that will revolutionize the way you store your single-serve coffee cups. Heat-resistant panel lets you place your coffee machine directly on top of the storage unit, maximizing counter space while minimizing mess. Versatile for home or office use, the design holds 36 cups in three drawers. Each drawer holds 12 single-serve cups and is equipped with a chrome handle for easy access. Rubber grips on the base ensure it stays in place. Solid construction stands up to daily use. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Breakroom Organizer |
Product Information
| Item Capacity | 36 x Coffee Pod |
| Total Number of Drawers | 3 |
| Placement | Counter |
| Application/Usage | Coffee/Tea Pod |
| Features | Heat Resistant |
Physical Characteristics
| Color Details |
|
| Height | 13.50" |
| Width | 13.25" |
| Depth | 3.25" |
Miscellaneous
| Compatibility |
Coffee Pods:
|
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Description
36 x Coffee Pod - 3 Drawer(s) - 13.50" Height x 13.25" Width x 3.25" Depth - Counter - Heat Resistant - 1 Each
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.