‹ Prev
Next ›
Officemate 2200 Series Monitor Stand with Drawer, HIPAA, Black
Black
13 Stock Available
- Works in any office environment; holds all standard monitors
- Removable divider for filing needs inside the drawer; Use with or without included drawer
- Smooth rounded lines and a polished surface
- HIPAA-compliant for dependable privacy
- Made from heavyweight, durable plastic
Product Details
General Information
| Manufacturer | Officemate, LLC |
| Manufacturer Part Number | 22502 |
| Manufacturer Website Address | http://www.officemate.com |
| Brand Name | Officemate |
| Product Series | 2200 |
| Product Name | Monitor Stand with Drawer |
| Marketing Information | Monitor Stand with Drawer holds a standard monitor at eye level and features a slot for documents. Use stand with or without the drawer. Removable divider inside the drawer is perfect for filing. Monitor stand is made from durable, heavyweight plastic with a molded space on the top for writing utensils. Design also features contemporary, rounded corners; smooth, rounded lines; and a polished surface. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Monitor Riser |
Technical Information
| Total Number of Drawers | 1 |
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| Height | 5" |
| Width | 13.13" |
| Depth | 9.88" |
Miscellaneous
| Compatibility |
Monitor |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Description
Officemate 2200 Series Monitor Stand with Drawer, HIPAA, Black
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: ASP30203138 Stock Available
-
Product Code: BRTDR42028 Stock Available
-
Product Code: BSN366126237 Stock Available
-
Product Code: BSN36616491 Stock Available
-
Product Code: CCS23717165 Stock Available
-
Product Code: DURPC2400BKD410 Stock Available
-
Product Code: ELI754995 Stock Available
-
Product Code: HRS156809 Stock Available
-
Product Code: KEB21167233 Stock Available
-
Product Code: TEXTI30XIIS699 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
Also Consider
-
Product Code: ASP30203138 Stock Available
-
Product Code: BRTDR42028 Stock Available
-
Product Code: BSN366126237 Stock Available
-
Product Code: BSN36616491 Stock Available
-
Product Code: CCS23717165 Stock Available
-
Product Code: DURPC2400BKD410 Stock Available
-
Product Code: ELI754995 Stock Available
-
Product Code: HRS156809 Stock Available
-
Product Code: KEB21167233 Stock Available
-
Product Code: TEXTI30XIIS699 Stock Available