‹ Prev
Next ›
Officemate Breast Cancer Awareness Slim Clipboard Storage Box
Storage for Paper, Form, Notepad, Pen, Pencil - 11" Sheet Size - Pink - 1 Each
8 Stock Available
- Fits into most briefcases
- Ample space to store papers, forms, notepads and more
- Separate external compartment for pens and pencils
- Strong, low-profile steel clip
- Pink with pink ribbon to raise breast cancer awareness
Product Details
General Information
| Manufacturer | Officemate, LLC |
| Manufacturer Part Number | 08925 |
| Manufacturer Website Address | http://www.officemate.com |
| Brand Name | Officemate |
| Product Model | 08925 |
| Product Name | Breast Cancer Awareness Slim Clipboard Storage Box |
| Marketing Information | Slim Clipboard Storage Box is slender enough to fit into most briefcases but offers ample storage space for papers, forms, notepads and more. Pink color with pink ribbon supports breast cancer awareness. Separate storage compartment organizes your pens and pencils. Low-profile, steel clip provides a strong grip to secure papers for quick reference. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Clipboard |
Product Information
| Sheet Standard | Letter |
| Sheet Size | 11" Width |
| Sheet Thickness | 8.50" |
| Item Capacity |
|
| Clip Size | 0.75" |
| Clip Material | Steel |
| Features | Low Profile Clip |
Physical Characteristics
| Color Family | Pink |
| Product Color | Pink |
| Height | 14.5" |
| Width | 1.3" |
| Length | 10" |
| Weight (Approximate) | 1.38 lb |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Description
Officemate Breast Cancer Awareness Slim Clipboard Storage Box
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: AVE5309139 Stock Available
-
Product Code: AVT75338100 Stock Available
-
Product Code: BSN04467224 Stock Available
-
Product Code: BSN28449558 Stock Available
-
Product Code: BSN375133069 Stock Available
-
Product Code: MMM17091CLR6ES203 Stock Available
-
Product Code: PIL310202004 Stock Available
-
Product Code: SPZEC8511922523 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
Also Consider
-
Product Code: AVE5309139 Stock Available
-
Product Code: AVT75338100 Stock Available
-
Product Code: BSN04467224 Stock Available
-
Product Code: BSN28449558 Stock Available
-
Product Code: BSN375133069 Stock Available
-
Product Code: MMM17091CLR6ES203 Stock Available
-
Product Code: PIL310202004 Stock Available
-
Product Code: SPZEC8511922523 Stock Available