‹ Prev
Next ›
Officemate Pen Holder Desk Organizer
8 Compartment(s) - Horizontal/Vertical - 8" Height x 4" Width x 3.70" Depth - Desktop - Durable, Pen Holder - Translucent White - Plastic - 2 / Pack
38 Stock Available
- Versatile design - display horizontally or vertically
- Uses 8 compartments to store all your supplies and free up desk space
- Durable, sturdy plastic for long-lasting use
- Perfect for office, home, school and classroom
Product Details
General Information
| Manufacturer | Officemate, LLC |
| Manufacturer Part Number | 21542 |
| Manufacturer Website Address | http://www.officemate.com |
| Brand Name | Officemate |
| Product Name | Pen Holder Desk Organizer |
| Marketing Information | Desk Organizer stores essentials such as pens, colored pencils and more. Display it in a vertical or horizontal position to meet your organization needs. Eight compartments hold all your essential supplies while maximizing desk space. Translucent, durable plastic helps you see exactly what you're looking for. Open ends let you grab what you need within reach. |
| Packaged Quantity | 2 / Pack |
| Product Type | Desktop Organizer |
Product Information
| Total Number of Compartments | 8 |
| Orientation | Horizontal/Vertical |
| Placement | Desktop |
| Application/Usage |
|
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | White |
| Product Color | Translucent White |
| Product Material | Plastic |
| Height | 8" |
| Width | 4" |
| Depth | 3.70" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Description
Officemate Pen Holder Desk Organizer
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: ACC72525964 Stock Available
-
Product Code: ASP318837 Stock Available
-
Product Code: AVE30605110 Stock Available
-
Product Code: BSN65637BD159 Stock Available
-
Product Code: BSN8297822 Stock Available
-
Product Code: BVCFM2319135 Stock Available
-
Product Code: CLI4691265 Stock Available
-
Product Code: GOJ912006CMRCT108 Stock Available
-
Product Code: QRTG4836W115 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
Also Consider
-
Product Code: ACC72525964 Stock Available
-
Product Code: ASP318837 Stock Available
-
Product Code: AVE30605110 Stock Available
-
Product Code: BSN65637BD159 Stock Available
-
Product Code: BSN8297822 Stock Available
-
Product Code: BVCFM2319135 Stock Available
-
Product Code: CLI4691265 Stock Available
-
Product Code: GOJ912006CMRCT108 Stock Available
-
Product Code: QRTG4836W115 Stock Available