‹ Prev
Next ›
3M Gel Wrist Rest for Keyboard
0.75" Height x 19" Width x 2" Depth - Black - Gel - 1 Each
27 Stock Available
- For use with keyboards
- 3M Gel Technology for dependable support
- Silky material helps you stay comfortable
- Easy to move and adjust
- Small footprint to maximize your desk space
Product Details
General Information
| Manufacturer | 3M |
| Manufacturer Part Number | WR85B |
| Manufacturer Website Address | http://www.3m.com |
| Brand Name | 3M |
| Product Name | Gel Wrist Rest for Keyboard |
| Marketing Information | Stay in the zone with this wrist rest for keyboards. This 3M Workspace Solution enhances comfort and productivity for optimal performance. Like a satin pillow for your wrist, soothing 3M Gel Technology is firm enough to provide the support you need but soft enough for optimal comfort. Sleek profile uses minimal desk space and is very easy to pick up and move around. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Wrist Rest |
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Gel |
| Height | 0.75" |
| Width | 19" |
| Depth | 2" |
Miscellaneous
| Additional Information |
Like a satin pillow for your wrist. Stay in the zone with good form and comfortwith wrist rests containing 3M™ Gel Technology. Sleek profile uses minimal desk space and is easy to pick up and move around. Product dimensions: 19 in (W) x 2 in (D) x .75 in (H) Family of 3M Workspace Solutions enhance comfort and productivity helping you get and stay "in the zone" for optimal performance. |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Description
3M Gel Wrist Rest for Keyboard
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: ASP30203146 Stock Available
-
Product Code: FEL593400138 Stock Available
-
Product Code: FEL917650160 Stock Available
-
Product Code: KMW6239922 Stock Available
-
Product Code: MMM65424SSMIACP375 Stock Available
-
Product Code: MMM680HVSH176 Stock Available
-
Product Code: MMMSTL330BK88 Stock Available
-
Product Code: NAT01542242 Stock Available
-
Product Code: OEX851101203 Stock Available
-
Product Code: SWI74701687 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
Also Consider
-
Product Code: ASP30203146 Stock Available
-
Product Code: FEL593400138 Stock Available
-
Product Code: FEL917650160 Stock Available
-
Product Code: KMW6239922 Stock Available
-
Product Code: MMM65424SSMIACP375 Stock Available
-
Product Code: MMM680HVSH176 Stock Available
-
Product Code: MMMSTL330BK88 Stock Available
-
Product Code: NAT01542242 Stock Available
-
Product Code: OEX851101203 Stock Available
-
Product Code: SWI74701687 Stock Available