‹ Prev
Next ›
Advantus Beaded Cable Ties
Cable Tie - White - 0.25" Length - 250 / Pack
49 Stock Available
- Permanent lock stays securely attached to prevent releasing
- Pointed tip allows quick, simple operation
- Perfect for attaching tags, securing cables and more
Product Details
General Information
| Manufacturer | Advantus Corp |
| Manufacturer Part Number | 97535 |
| Manufacturer Website Address | http://www.advantus.com |
| Brand Name | Advantus |
| Product Name | Beaded Cable Ties |
| Marketing Information | Beaded cable tie features a permanent lock to secure a wide variety of items and can only be removed by cutting. Pointed tip helps you quickly insert it into the other end for fast, simple use. Cable tie is perfect for attaching sales tags, bundling cables and more. |
| Packaged Quantity | 250 / Pack |
| Product Type | Cable Tying |
Product Information
| Cable Manager Type | Cable Tie |
Physical Characteristics
| Color Family | White |
| Product Color | White |
| Height | 3.75" |
| Width | 0.10" |
| Length | 0.25" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 90 Day |
| Additional Warranty Information |
90 days from purchase |
Description
Advantus Beaded Cable Ties
Also Consider
-
Product Code: BSN01604214 Stock Available
-
Product Code: BSN016052678 Stock Available
-
Product Code: BSN157431994 Stock Available
-
Product Code: BSN366126949 Stock Available
-
Product Code: MMMR330NALT255 Stock Available
-
Product Code: OEX851101165 Stock Available
-
Product Code: OIC99911140 Stock Available
-
Product Code: TCO22600Out of Stock
-
Product Code: VEK94257143 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
Also Consider
-
Product Code: BSN01604214 Stock Available
-
Product Code: BSN016052678 Stock Available
-
Product Code: BSN157431994 Stock Available
-
Product Code: BSN366126949 Stock Available
-
Product Code: MMMR330NALT255 Stock Available
-
Product Code: OEX851101165 Stock Available
-
Product Code: OIC99911140 Stock Available
-
Product Code: TCO22600Out of Stock
-
Product Code: VEK94257143 Stock Available