- Clean, modern look with high-gloss edges
- Belongs to the Advantus Fusion Collection for mix and match potential
- Versatile design to fit even wide or tall cards
- Durable plastic construction
<
>
Advantus Fusion Collection Business Card Holder
3" Height x 3" Width x 2.5" Depth - Plastic, Polystyrene - Gray, Black - 1 Each
Product Code: AVT37679
Product Unit: Each
29 Stock Available
Also Consider
-
Product Code: AVE11124293 Stock Available
-
Product Code: CRD1720154 Stock Available
-
Product Code: DRI351B1418 Stock Available
-
Product Code: HEWCF258A794 Stock Available
-
Product Code: LLR8066887 Stock Available
-
Product Code: MEA75050613 Stock Available
-
Product Code: SAF6403BL33 Stock Available
Product Details
General Information
| Manufacturer | Advantus Corp |
| Manufacturer Part Number | 37679 |
| Manufacturer Website Address | http://www.advantus.com |
| Brand Name | Advantus |
| Product Line | Fusion |
| Product Name | Fusion Collection Business Card Holder |
| Marketing Information | Bring a clean, modern look to your office with this business card holder. As part of the Advantus Fusion Collection, it features rolled high-gloss edges that provide a bold contrast and perfect pop of color against the slightly textured exterior surface for the perfect balance of color and design. Business card holder holds approximately 50 cards. It is made of durable polystyrene. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Business Card Holder |
Product Information
| Application/Usage | Business Card |
| Features | Durable |
Physical Characteristics
| Color Family | Dual Color |
| Product Color |
|
| Product Material |
|
| Height | 3" |
| Width | 3" |
| Depth | 2.5" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Description
3" Height x 3" Width x 2.5" Depth - Plastic, Polystyrene - Gray, Black - 1 Each
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.