- Compatible with HP LaserJet Pro M404
- Also works in LaserJet Pro MFP M428
- Delivers professional-quality results on a wide range of papers
- Exceptionally reliable
- Quick, easy installation
<
>
HP 58A (CF258A) Original Standard Yield Laser Toner Cartridge - Black - 1 Each
3000 Pages
Product Code: HEWCF258A
Product Unit: Each
840 Stock Available
Also Consider
-
Product Code: BICGSM609BK1535 Stock Available
-
Product Code: BSN3295328423 Stock Available
-
Product Code: BSN65638977 Stock Available
-
Product Code: GPC2717201CT681 Stock Available
-
Product Code: HEWCF226A609 Stock Available
-
Product Code: HEWCF287A76 Stock Available
-
Product Code: KEB14977Out of Stock
-
Product Code: OEX85110944 Stock Available
-
Product Code: OEXNMP112032 Stock Available
Product Details
General Information
| Manufacturer | HP Inc. |
| Manufacturer Part Number | CF258A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com |
| Brand Name | HP |
| Product Model | 58A (CF258A) |
| Product Name | 58A (CF258A) Toner Cartridge |
| Marketing Information | Toner cartridge delivers sharp detail and consistent gray scale for charts and graphs so you get business-quality results on a wide range of laser papers. Make an impact with professional-quality, black/white documents and crisp, black text. Keep printing costs low while maintaining productivity. HP toner cartridges deliver consistent, uninterrupted printing. Because cartridge is designed for exceptional reliability, you avoid wasted supplies and expensive delays. Replacement cartridge is quick and easy to install. Cartridge is designed for use with HP LaserJet Pro M404 and MFP M428. Cartridge yields approximately 3,000 pages. |
| Product Condition | Original |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Toner Cartridge |
Technical Information
| Print Technology | Laser |
| Print Color | Black |
| Yield Type | Standard |
| Typical Print Yield | 3000 Pages |
Miscellaneous
| Compatibility |
|
| Recycled | Yes |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | Japan |
Warranty
| Additional Warranty Information |
HP's Premium Protection Warranty. This HP product is warranted to be free from defects in materials and workmanship. |