‹ Prev
Next ›
Business Source Landscape Plastic Clipboard
8 1/2" x 11" Sheet Size - Plastic - Silver - 1 Each
453 Stock Available
- Durable construction withstands elements for safe indoor or outdoor use
- 1/2" clip is riveted to board for long-lasting use
- Smooth surface provides enjoyable writing experience
- Perfect for use at home, office, school and more
Product Details
General Information
| Manufacturer | Business Source |
| Manufacturer Part Number | 49266 |
| Brand Name | Business Source |
| Product Name | Landscape Plastic Clipboard |
| Marketing Information | Landscape clipboard features a durable, plastic construction to provide a sturdy surface to write on whether you're working indoors or out. 1/2" clip is riveted to the clipboard to provide years of use. Smooth writing surface helps keep your handwriting neat and legible. Clipboard is perfect for everyday use at home, office, school and more. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Clipboard |
Product Information
| Sheet Standard | Letter |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Clip Size | 0.50" |
| Board Material | Plastic |
| Features | Smooth Writing |
Physical Characteristics
| Color Family | Silver |
| Product Color | Silver |
| Height | 0.1" |
| Width | 9.3" |
| Length | 12.2" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Description
Business Source Landscape Plastic Clipboard
From the Manufacturer
Also Consider
Also Consider
-
Product Code: BICGSM240BK78 Stock Available
-
Product Code: GJO190493259 Stock Available
-
Product Code: HEWF6U19AN587 Stock Available
-
Product Code: HEWL0S61AN401 Stock Available
-
Product Code: HEWL0S64AN388 Stock Available
-
Product Code: HEWL0S67AN365 Stock Available
-
Product Code: MMM654R24CPAP120 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: BSN16508319 Stock Available
-
Product Code: BSN16508BX53 Stock Available
-
Product Code: BSN285541244 Stock Available
-
Product Code: BSN65637963 Stock Available
-
Product Code: BSN65637BD159 Stock Available
-
Product Code: OIC83100153 Stock Available
-
Product Code: SAU0571272 Stock Available
-
Product Code: SAU0571365 Stock Available
-
Product Code: SAU225404 Stock Available
-
Product Code: SAU2354037 Stock Available
Reviews
Also Consider
-
Product Code: BICGSM240BK78 Stock Available
-
Product Code: GJO190493259 Stock Available
-
Product Code: HEWF6U19AN587 Stock Available
-
Product Code: HEWL0S61AN401 Stock Available
-
Product Code: HEWL0S64AN388 Stock Available
-
Product Code: HEWL0S67AN365 Stock Available
-
Product Code: MMM654R24CPAP120 Stock Available