‹ Prev
Next ›
Business Source Plastic Clipboard
6" x 9" Sheet Size - Spring Clip - Plastic - Clear - 12 / Box
378 Stock Available
- Compact writing surface for on-the-go
- Secure forms and other important documents with sturdy metal clip
- Spring mechanism on clip for easy access
- Aligned eyelets for hanging
- Durable plastic for lasting use
Product Details
General Information
| Manufacturer | Business Source |
| Manufacturer Part Number | 01858BX |
| Brand Name | Business Source |
| Product Name | Plastic Clipboard |
| Marketing Information | Compact clipboard provides a stylish, functional way to write when you're on-the-go and working without the convenience of a desk. This 6" x 9" size fits well in smaller bags and briefcases or on crowded countertops. Sturdy spring clip secures paper and is made of durable metal. Clipboard is made of durable molded plastic for lasting use. |
| Packaged Quantity | 12 / Box |
| Product Type | Clipboard |
Product Information
| Sheet Size | 6" Width x 9" Length |
| Clip Material | Metal |
| Clip Type | Spring Clip |
| Built-in Components | Ruler |
| Board Material | Plastic |
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Clear |
| Product Color | Clear |
| Width | 6" |
| Length | 9" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Description
Business Source Plastic Clipboard
From the Manufacturer
Also Consider
Also Consider
-
Product Code: AVE47985364 Stock Available
-
Product Code: FEL7261447 Stock Available
-
Product Code: MMM6228SSAU188 Stock Available
-
Product Code: MMM65424SSMIACP444 Stock Available
-
Product Code: MMM6549YW401 Stock Available
-
Product Code: SWI40501709 Stock Available
-
Product Code: XER3R020471078 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: BSN16508BX53 Stock Available
-
Product Code: BSN49261596 Stock Available
-
Product Code: BSN65637BD159 Stock Available
-
Product Code: BSN86259227 Stock Available
-
Product Code: OIC8321160 Stock Available
-
Product Code: SAU0571272 Stock Available
-
Product Code: SAU0571365 Stock Available
-
Product Code: SAU22517141 Stock Available
-
Product Code: SAU225404 Stock Available
-
Product Code: SAU2354037 Stock Available
Reviews
Also Consider
-
Product Code: AVE47985364 Stock Available
-
Product Code: FEL7261447 Stock Available
-
Product Code: MMM6228SSAU188 Stock Available
-
Product Code: MMM65424SSMIACP444 Stock Available
-
Product Code: MMM6549YW401 Stock Available
-
Product Code: SWI40501709 Stock Available
-
Product Code: XER3R020471078 Stock Available