‹ Prev
Next ›
Genuine Joe 10 oz Hot Beverage Cups
10 fl oz - Assorted - Paper - Hot Chocolate, Cappuccino, Tea, Coffee, Beverage - 50 / Pack
220 Stock Available
- Sturdy construction safely holds hot beverages for on-the-go enjoyment
- Smooth rim provides enjoyable sipping experience
- Disposable material allows quick cleanup after use
- Perfect for serving coffee, tea, hot chocolate and more
Product Details
General Information
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Manufacturer Part Number | 10317 |
| Manufacturer Website Address | http://www.genuinejoe.com |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Product Name | 10 oz Hot Beverage Cups |
| Marketing Information | Paper cup features a sturdy, rigid construction to keep your favorite hot beverages contained until the very last sip. Smooth rim provides a satisfying sipping experience and is rolled to enhance the strength of the sidewall. Disposable design allows quick, easy cleanup after each use. 10 oz. hot cup is perfect for coffee, tea, hot chocolate, cappuccino and more. |
| Packaged Quantity | 50 / Pack |
| Product Type | Cup |
Product Information
| Volume Capacity | 10 fl oz |
| Application/Usage |
|
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Assorted Colors |
| Product Color | Assorted |
| Product Material | Paper |
| Height | 3.7" |
| Width | 3.5" |
| Length | 7.1" |
| Diameter | 3.5" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
| Additional Warranty Information |
1 year limited warranty. |
Description
Genuine Joe 10 oz Hot Beverage Cups
From the Manufacturer
Also Consider
Also Consider
-
Product Code: DXECM168409 Stock Available
-
Product Code: GJO211202775 Stock Available
-
Product Code: MII6CUR9225164 Stock Available
-
Product Code: NES351709453 Stock Available
-
Product Code: NES91757833 Stock Available
-
Product Code: NLE1946273697 Stock Available
-
Product Code: OEX8511162 Stock Available
-
Product Code: SCC378SI00411845 Stock Available
-
Product Code: WBIHAB6FW130286 Stock Available
Accessories
Alternative Products
-
Product Code: DXE5356CDCT196 Stock Available
-
Product Code: GJO10318CT55 Stock Available
-
Product Code: GJO10502Out of Stock
-
Product Code: GJO11251Out of Stock
-
Product Code: GJO2525116 Stock Available
-
Product Code: RFPC21637156 Stock Available
-
Product Code: RFPC21637CT37 Stock Available
-
Product Code: SCC316SI0041CT1 Stock Available
Reviews
Also Consider
-
Product Code: DXECM168409 Stock Available
-
Product Code: GJO211202775 Stock Available
-
Product Code: MII6CUR9225164 Stock Available
-
Product Code: NES351709453 Stock Available
-
Product Code: NES91757833 Stock Available
-
Product Code: NLE1946273697 Stock Available
-
Product Code: OEX8511162 Stock Available
-
Product Code: SCC378SI00411845 Stock Available
-
Product Code: WBIHAB6FW130286 Stock Available