- Sturdy construction safely holds hot beverages for on-the-go enjoyment
- Smooth rim provides enjoyable sipping experience
- Disposable material allows quick cleanup after use
- Perfect for serving coffee, tea, hot chocolate and more
<
>
Genuine Joe 10 oz Hot Beverage Cups
10 fl oz - Assorted - Paper - Hot Chocolate, Cappuccino, Tea, Coffee, Beverage - 50/Pack - 20 / Carton
Product Code: GJO10317CT
Product Unit: CT20
4 Stock Available
Select Product Options:
Volume Capacity: 10 fl oz
Packaged Quantity: 20 / Carton
Also Consider
-
Product Code: DAA11172048 Stock Available
-
Product Code: GJO11259CT24 Stock Available
-
Product Code: ITA361813979 Stock Available
-
Product Code: ITA602331608 Stock Available
-
Product Code: OEX85110912 Stock Available
-
Product Code: OEX9275313 Stock Available
-
Product Code: OEX9885074 Stock Available
-
Product Code: PIL3511325 Stock Available
-
Product Code: SOL115131517 Stock Available
Product Details
General Information
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Manufacturer Part Number | 10317CT |
| Manufacturer Website Address | http://www.genuinejoe.com |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Product Name | 10 oz Hot Beverage Cups |
| Marketing Information | Paper cup features a sturdy, rigid construction to keep your favorite hot beverages contained until the very last sip. Smooth rim provides a satisfying sipping experience and is rolled to enhance the strength of the sidewall. Disposable design allows quick, easy cleanup after each use. 10 oz. hot cup is perfect for coffee, tea, hot chocolate, cappuccino and more. |
| Packaged Quantity | 20 / Carton |
| Product Type | Cup |
Product Information
| Quantity Per Container | 50/Pack |
| Volume Capacity | 10 fl oz |
| Print Availability | Preprinted |
| Application/Usage |
|
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Assorted Colors |
| Product Color | Assorted |
| Product Material | Paper |
| Height | 10.5" |
| Width | 3.5" |
| Depth | 7.1" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
| Additional Warranty Information |
1 year limited warranty. |
Description
Also Consider
Accessories
Alternative Products
-
Product Code: DXE5356CDCT127 Stock Available
-
Product Code: GJO10318CTOut of Stock
-
Product Code: GJO10502Out of Stock
-
Product Code: GJO11251284 Stock Available
-
Product Code: GJO25251Out of Stock
-
Product Code: RFPC2163765 Stock Available
-
Product Code: RFPC21637CT14 Stock Available
-
Product Code: SCC316SI0041CT8 Stock Available