‹ Prev
Next ›
Genuine Joe 12 oz Hot Beverage Cups
12 fl oz - Assorted - Paper - Hot Chocolate, Cappuccino, Tea, Coffee, Beverage - 50 / Pack
1173 Stock Available
- Sturdy construction safely holds hot beverages for on-the-go enjoyment
- Smooth rim provides enjoyable sipping experience
- Disposable material allows quick cleanup after use
- Perfect for serving coffee, tea, hot chocolate and more
Product Details
General Information
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Manufacturer Part Number | 10318 |
| Manufacturer Website Address | http://www.genuinejoe.com |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Product Name | 12 oz Hot Beverage Cups |
| Marketing Information | Paper cup features a sturdy, rigid construction to keep your favorite hot beverages contained until the very last sip. Smooth rim provides a satisfying sipping experience and is rolled to enhance the strength of the sidewall. Disposable design allows quick, easy cleanup after each use. 12 oz. hot cup is perfect for coffee, tea, hot chocolate, cappuccino and more. |
| Packaged Quantity | 50 / Pack |
| Product Type | Cup |
Product Information
| Volume Capacity | 12 fl oz |
| Application/Usage |
|
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Assorted Colors |
| Product Color | Assorted |
| Product Material | Paper |
| Height | 4.3" |
| Width | 3.6" |
| Length | 7.1" |
| Diameter | 3.5" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
| Additional Warranty Information |
1 year limited warranty. |
Description
Genuine Joe 12 oz Hot Beverage Cups
From the Manufacturer
Also Consider
Also Consider
-
Product Code: DXEDBP09WCT519 Stock Available
-
Product Code: DXEUX9PATH441 Stock Available
-
Product Code: GJO103201173 Stock Available
-
Product Code: GJO20050497 Stock Available
-
Product Code: GMT6520730 Stock Available
-
Product Code: ITA602335587 Stock Available
-
Product Code: OEX851101243 Stock Available
-
Product Code: OEX94914967 Stock Available
-
Product Code: SNH200063288 Stock Available
Accessories
Alternative Products
-
Product Code: DXE5356CDCT196 Stock Available
-
Product Code: GJO10502Out of Stock
-
Product Code: GJO11250Out of Stock
-
Product Code: GJO11251Out of Stock
-
Product Code: GJO2525116 Stock Available
-
Product Code: RFPC21637158 Stock Available
-
Product Code: RFPC21637CT38 Stock Available
-
Product Code: SCC316SI0041CT2 Stock Available
Reviews
Also Consider
-
Product Code: DXEDBP09WCT519 Stock Available
-
Product Code: DXEUX9PATH441 Stock Available
-
Product Code: GJO103201173 Stock Available
-
Product Code: GJO20050497 Stock Available
-
Product Code: GMT6520730 Stock Available
-
Product Code: ITA602335587 Stock Available
-
Product Code: OEX851101243 Stock Available
-
Product Code: OEX94914967 Stock Available
-
Product Code: SNH200063288 Stock Available