‹ Prev
Next ›
Genuine Joe 9" Printed Paper Plates
Disposable - 9" Diameter - Assorted - 125 / Pack
1304 Stock Available
- Soakproof material holds wet foods without leaking
- Durable construction supports dense foods without folding
- Disposable design allows quick cleanup after use
- Perfect for use at company gatherings, parties and more
Select Product Options
Packaged Quantity: 125 / Pack
Product Details
General Information
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Manufacturer Part Number | 10320 |
| Manufacturer Website Address | http://www.genuinejoe.com |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Product Name | 9" Printed Paper Plates |
| Marketing Information | Paper plate features a soakproof construction to hold wet foods without leaking through to the table. Its durable material offers excellent rigidity to hold dense foods like steak, potatoes and more. Disposable design allows quick, easy cleanup after each use. 9" tableware is perfect for company gatherings, special events, parties and more. |
| Packaged Quantity | 125 / Pack |
| Product Type | Table Ware |
Product Information
| Kitchenware Type | Plate |
| Kitchenware Details | 1 x Plate |
| Disposable | Yes |
Physical Characteristics
| Color Family | Assorted Colors |
| Product Color | Assorted |
| Material Details |
Paper Plate |
| Height | 8.5" |
| Diameter | 9" |
Miscellaneous
| Country of Origin | China |
| Assembly Required | No |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
| Additional Warranty Information |
1 YEAR LIMITED WARRANTY. |
Description
Genuine Joe 9" Printed Paper Plates
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: GJO103181113 Stock Available
-
Product Code: GJO10322964 Stock Available
-
Product Code: GJO190472774 Stock Available
-
Product Code: GJO304031818 Stock Available
-
Product Code: GJO304051046 Stock Available
-
Product Code: OEX851101175 Stock Available
-
Product Code: OEX8511162 Stock Available
-
Product Code: SAMS77247187 Stock Available
-
Product Code: SNH200063284 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
Also Consider
-
Product Code: GJO103181113 Stock Available
-
Product Code: GJO10322964 Stock Available
-
Product Code: GJO190472774 Stock Available
-
Product Code: GJO304031818 Stock Available
-
Product Code: GJO304051046 Stock Available
-
Product Code: OEX851101175 Stock Available
-
Product Code: OEX8511162 Stock Available
-
Product Code: SAMS77247187 Stock Available
-
Product Code: SNH200063284 Stock Available