‹ Prev
Next ›
Genuine Joe 3 oz Cold Cups
3 fl oz - White - Paper - Cold Drink, Beverage - 50 / Pack
206 Stock Available
- 2-sided coating enhances strength to prevent spills
- Durable material holds liquids for longer
- Disposable design allows easy cleanup after use
- Perfect for use with everyday cold beverages
Select Product Options
Packaged Quantity: 50 / Pack
Product Details
General Information
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Manufacturer Part Number | 03161 |
| Manufacturer Website Address | http://www.genuinejoe.com |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Product Name | 3 oz Cold Cups |
| Marketing Information | Cold paper cups feature a two-sided coating that improves rigidity to prevent messy spills. Durable design also protects against soak-through to hold liquids for longer. Disposable material allows quick cleanup after each use. Cold cups are perfect for serving everyday cold beverages. |
| Packaged Quantity | 50 / Pack |
| Product Type | Cup |
Product Information
| Volume Capacity | 3 fl oz |
| Application/Usage |
|
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | White |
| Product Color | White |
| Product Material | Paper |
| Height | 2.2" |
| Diameter | 2.2" |
Miscellaneous
| Additional Information |
Compatibility:
|
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Description
Genuine Joe 3 oz Cold Cups
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: ACM40711160 Stock Available
-
Product Code: AJMPP9GRA3365 Stock Available
-
Product Code: GJO00104305859 Stock Available
-
Product Code: GJO112593100 Stock Available
-
Product Code: NES351208545 Stock Available
-
Product Code: OEX851101165 Stock Available
-
Product Code: SWMHUN5558467 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: DXE5310DXCT174 Stock Available
-
Product Code: DXE5342CDWR20 Stock Available
-
Product Code: DXE5342COMBO62428 Stock Available
-
Product Code: ECOEPCC12GSACT5 Stock Available
-
Product Code: ECOEPCC16GSACT14 Stock Available
-
Product Code: GJO19050390 Stock Available
-
Product Code: SBK12420820Out of Stock
-
Product Code: SCCTD2421 Stock Available
-
Product Code: SCCTP16DCT75 Stock Available
Reviews
Also Consider
-
Product Code: ACM40711160 Stock Available
-
Product Code: AJMPP9GRA3365 Stock Available
-
Product Code: GJO00104305859 Stock Available
-
Product Code: GJO112593100 Stock Available
-
Product Code: NES351208545 Stock Available
-
Product Code: OEX851101165 Stock Available
-
Product Code: SWMHUN5558467 Stock Available