‹ Prev
Next ›
Genuine Joe Folded Paper Towel Dispenser
C Fold, Multifold Dispenser - 6.8" Height x 11.5" Width x 4.1" Depth - Acrylic - Black - Wall Mountable - 1 Each
84 Stock Available
- Fits virtually all C-fold and multifold paper towel brands
- Design protects towels from moisture and contamination
- Great on countertops for easy dispensing
- Acrylic dispenser can be wall-mounted (screws and hardware not included)
Product Details
General Information
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Manufacturer Part Number | 11524 |
| Manufacturer Website Address | http://www.genuinejoe.com |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Product Name | Folded Paper Towel Dispenser |
| Marketing Information | Paper towel dispenser accommodates virtually all C-fold and multifold paper towel brands. Design protects towels from moisture and contamination. Great on countertops for easy dispensing. Dispenser can be wall-mounted (screws and hardware not included). Dispenser is made of acrylic. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Paper Towel Dispenser |
Product Information
| Dispenser Type |
|
| Features | Wall Mountable |
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Acrylic |
| Form Factor | Wall Mountable |
| Height | 6.8" |
| Width | 11.5" |
| Depth | 4.1" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Description
Genuine Joe Folded Paper Towel Dispenser
From the Manufacturer
Also Consider
Also Consider
-
Product Code: BICGSM609BE632 Stock Available
-
Product Code: BSN3295414361 Stock Available
-
Product Code: BSN656462766 Stock Available
-
Product Code: DXESX20PATH556 Stock Available
-
Product Code: GJO5725753 Stock Available
-
Product Code: GJO58554140 Stock Available
-
Product Code: LEE10053149 Stock Available
-
Product Code: SPR02160201 Stock Available
-
Product Code: SWI354501972 Stock Available
Accessories
-
Product Code: GJO211202786 Stock Available
-
Product Code: GPC20887557 Stock Available
-
Product Code: GPC210001973 Stock Available
-
Product Code: GPC23000888 Stock Available
-
Product Code: KCC015101625 Stock Available
-
Product Code: KCC018041765 Stock Available
-
Product Code: KCC01840474 Stock Available
-
Product Code: KCC018901408 Stock Available
Alternative Products
Reviews
Also Consider
-
Product Code: BICGSM609BE632 Stock Available
-
Product Code: BSN3295414361 Stock Available
-
Product Code: BSN656462766 Stock Available
-
Product Code: DXESX20PATH556 Stock Available
-
Product Code: GJO5725753 Stock Available
-
Product Code: GJO58554140 Stock Available
-
Product Code: LEE10053149 Stock Available
-
Product Code: SPR02160201 Stock Available
-
Product Code: SWI354501972 Stock Available