‹ Prev
Next ›
HP 650A (CE271A) Original Laser Toner Cartridge - Single Pack - Cyan - 1 Each
15000 Pages
6 Stock Available
- For use in Color LaserJet Enterprise CP5520 Series and M750 Series
- HP ColorSphere technology delivers consistent, professional color
- Produces standout business documents with glossy, photo-like color
- Intelligence built-in for easy monitoring usage and reordering supplies
Select Product Options
Print Color: Cyan
Product Details
General Information
| Manufacturer | HP Inc. |
| Manufacturer Part Number | CE271A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com |
| Brand Name | HP |
| Product Model | 650A (CE271A) |
| Product Name | 650A (CE271A) Toner Cartridge |
| Marketing Information | Produce standout business documents with glossy, photo-like color using this reliable Original HP toner cartridge. HP ColorSphere technology delivers consistent, professional color in your Hewlett-Packard Color LaserJet Enterprise CP5520 Series and M750 Series. The HP 650A keeps business productivity high and avoids wasted time and supplies. Intelligence built into the cartridge makes monitoring usage and reordering supplies easy. Toner cartridge yields approximately 15,000 pages. |
| Product Condition | Original |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Packing | Single Pack |
| Product Type | Toner Cartridge |
Technical Information
| Print Technology | Laser |
| Print Color | Cyan |
| Typical Print Yield | 15000 Pages |
Miscellaneous
| Compatibility |
|
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 17% |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Additional Warranty Information |
This HP product is warranted to be free from defects in materials and workmanship. |
Description
HP 650A (CE271A) Original Laser Toner Cartridge - Single Pack - Cyan - 1 Each
From the Manufacturer
Also Consider
Also Consider
-
Product Code: DURPC1500BKD813 Stock Available
-
Product Code: DURPC2400BKD442 Stock Available
-
Product Code: HEWW2020X140 Stock Available
-
Product Code: HEWW2021A167 Stock Available
-
Product Code: HEWW2021X105 Stock Available
-
Product Code: HEWW2022A206 Stock Available
-
Product Code: HEWW2022X74 Stock Available
-
Product Code: HEWW2023X106 Stock Available
-
Product Code: LOG92000867173 Stock Available
-
Product Code: NES2679192 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
Also Consider
-
Product Code: DURPC1500BKD813 Stock Available
-
Product Code: DURPC2400BKD442 Stock Available
-
Product Code: HEWW2020X140 Stock Available
-
Product Code: HEWW2021A167 Stock Available
-
Product Code: HEWW2021X105 Stock Available
-
Product Code: HEWW2022A206 Stock Available
-
Product Code: HEWW2022X74 Stock Available
-
Product Code: HEWW2023X106 Stock Available
-
Product Code: LOG92000867173 Stock Available
-
Product Code: NES2679192 Stock Available