‹ Prev
Next ›
Integra Pink Pencil Eraser
Pink - 2" Width x 0.8" Height x 0.4" Depth - 24 / Box - Soft, Pliable, Latex-free
639 Stock Available
- Ideal for correcting pencil mistakes
- Beveled ends for accurate erasing
- Soft, pliable and latex-free
Product Details
General Information
| Manufacturer | Integra |
| Manufacturer Part Number | 36522 |
| Brand Name | Integra |
| Product Name | Pink Pencil Eraser |
| Marketing Information | Latex-free pencil eraser is soft and pliable for correcting pencil mistakes. Eraser has beveled ends for accurate erasing. |
| Packaged Quantity | 24 / Box |
| Product Type | Manual Eraser |
Product Information
| Application/Usage | Lead Pencil |
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Pink |
| Product Color | Pink |
| Height | 0.8" |
| Width | 2" |
| Depth | 0.4" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Description
Integra Pink Pencil Eraser
Also Consider
Also Consider
-
Product Code: ACC54035838 Stock Available
-
Product Code: AVT34104789 Stock Available
-
Product Code: BSN366125934 Stock Available
-
Product Code: BSN375079694 Stock Available
-
Product Code: BSN652594035 Stock Available
-
Product Code: ITA382753299 Stock Available
-
Product Code: ITA428506447 Stock Available
-
Product Code: OEX851101221 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: PAP70502471 Stock Available
-
Product Code: PAP705211125 Stock Available
-
Product Code: PENZE22A425 Stock Available
-
Product Code: PENZE22B393 Stock Available
-
Product Code: PENZE22C2772 Stock Available
-
Product Code: PENZEH10BP3K6390 Stock Available
-
Product Code: STD525B20135 Stock Available
Additional Documentation
Reviews
Also Consider
-
Product Code: ACC54035838 Stock Available
-
Product Code: AVT34104789 Stock Available
-
Product Code: BSN366125934 Stock Available
-
Product Code: BSN375079694 Stock Available
-
Product Code: BSN652594035 Stock Available
-
Product Code: ITA382753299 Stock Available
-
Product Code: ITA428506447 Stock Available
-
Product Code: OEX851101221 Stock Available