- Ideal for everyday storage in office or home
- Organizer tray on top allows easy access
- Clear view of contents
- Removable casters provide easy mobility
- 1 / Carton
<
>
IRIS Mini Storage Cart
4 Drawer - 4 Casters - Plastic - 14.25" Width x 12.05" Depth x 26.44" Height - Black - 1 Each
Product Code: IRS116827
Product Unit: Each
12 Stock Available
Also Consider
-
Product Code: ACC720501503 Stock Available
-
Product Code: AVE526567 Stock Available
-
Product Code: BICGSM11BE1639 Stock Available
-
Product Code: BICGSM11BK8631 Stock Available
-
Product Code: MMM6549YW644 Stock Available
-
Product Code: OIC2150518 Stock Available
-
Product Code: OIC93681144 Stock Available
-
Product Code: PAP3311131C357 Stock Available
-
Product Code: PAP3331131C1802 Stock Available
Product Details
General Information
| Manufacturer | IRIS USA, Inc |
| Manufacturer Part Number | 116827 |
| Manufacturer Website Address | http://www.irisusainc.com |
| Brand Name | IRIS |
| Product Model | 116827 |
| Product Name | Mini Storage Cart |
| Marketing Information | Mini Chest offers a modular, durable design perfect for everyday storage in the office or home. Organizer tray on top allows easy access. Removable casters provide easy mobility. Clear plastic trays give you a clear view of the contents. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Drawer Cart |
Product Information
| Total Number of Drawers | 4 |
| Number of Casters | 4 |
| Application/Usage | Office |
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| Height | 26.44" |
| Width | 14.25" |
| Depth | 12.05" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |