‹ Prev
Next ›
LEE Papercreme Fingertip Moistener
Light Pink - Greaseless - 3 / Pack
6 Stock Available
- Easy-to-use design quickly adds grip to your fingertip
- Nongreasy formula will not stain skin, papers or clothes
- Perfect for use by executives, bank tellers and more
Product Details
General Information
| Manufacturer | Lee Products Company |
| Manufacturer Part Number | 12010 |
| Manufacturer Website Address | http://www.leeproducts.com |
| Brand Name | LEE |
| Product Line | Papercreme |
| Product Name | Papercreme Fingertip Moistener |
| Marketing Information | Fingertip moistener provides a grip to fingertips for those who sort, collate and count documents, currency and materials. The pleasantly fragrant formula is nongreasy and will not stain your skin, paper or clothes. Fingertip moistener is perfect for executives, bank tellers, cashiers, mailroom clerks and more. |
| Packaged Quantity | 3 / Pack |
| Product Type | Fingertip Moistener |
Product Information
| Application/Usage |
|
| Features | Greaseless |
Physical Characteristics
| Color Family | Pink |
| Product Color | Light Pink |
| Height | 1.9" |
| Width | 1.4" |
| Length | 1.4" |
| Weight (Approximate) | 0.38 oz |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
Description
LEE Papercreme Fingertip Moistener
Also Consider
-
Product Code: AVE0550432 Stock Available
-
Product Code: AVE11293118 Stock Available
-
Product Code: BICGSM609BE627 Stock Available
-
Product Code: BICGSM609BK587 Stock Available
-
Product Code: BICWOTAP10404 Stock Available
-
Product Code: DYM30251737 Stock Available
-
Product Code: HEWCE285A119 Stock Available
-
Product Code: HEWCF281A80 Stock Available
-
Product Code: LLR84140270 Stock Available
-
Product Code: SPR0156975 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: LEE10050240 Stock Available
-
Product Code: LEE10053148 Stock Available
-
Product Code: LEE10132188 Stock Available
-
Product Code: LEE10134543 Stock Available
-
Product Code: LEE10400256 Stock Available
-
Product Code: LEE12134157 Stock Available
-
Product Code: SPR0156975 Stock Available
-
Product Code: SPR0157043 Stock Available
-
Product Code: SPR0157195 Stock Available
Additional Documentation
Reviews
Also Consider
-
Product Code: AVE0550432 Stock Available
-
Product Code: AVE11293118 Stock Available
-
Product Code: BICGSM609BE627 Stock Available
-
Product Code: BICGSM609BK587 Stock Available
-
Product Code: BICWOTAP10404 Stock Available
-
Product Code: DYM30251737 Stock Available
-
Product Code: HEWCE285A119 Stock Available
-
Product Code: HEWCF281A80 Stock Available
-
Product Code: LLR84140270 Stock Available
-
Product Code: SPR0156975 Stock Available