‹ Prev
Next ›
Lorell Mesh Vertical Desktop File Sorter
4 Divider(s) - 5.63" Height x 5.25" Width x 3.13" Depth - Black - Steel - 1 Each
Out of Stock
- Store notepads, files and more in the three slots created by four sturdy veins
- Ascending heights of the veins provide easy viewing and access to contents
- Features double-rimmed, smooth edges and a powder-coat finish
- Design also protects your desktop
Product Details
General Information
| Manufacturer | Lorell |
| Manufacturer Part Number | 84153 |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Brand Name | Lorell |
| Product Line | Black Mesh/Wire |
| Product Name | Mesh Vertical Desktop File Sorter |
| Marketing Information | Mesh vertical sorter offers a slender opportunity to store notepads, files and more in the three 1" capacity slots created by four sturdy partitions. Ascending heights of the veins provide easy viewing and access to contents. Steel mesh features double-rimmed, smooth edges and a powder-coat finish. Design also protects your desktop surface. Vertical sorter is recyclable. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Desktop File Sorter |
Product Information
| Total Number of Dividers | 4 |
| Application/Usage |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Height | 5.63" |
| Width | 5.25" |
| Depth | 3.13" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 5 Year |
Description
Lorell Mesh Vertical Desktop File Sorter
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: BICGSMG361AST156 Stock Available
-
Product Code: BICWOTAPP418738 Stock Available
-
Product Code: BOSSTCRP2115142725 Stock Available
-
Product Code: BSN0464685 Stock Available
-
Product Code: BSN16501853 Stock Available
-
Product Code: BSN32355229 Stock Available
-
Product Code: HEWCH561WNOut of Stock
-
Product Code: HEWCH563WNOut of Stock
-
Product Code: HEWCH564WNOut of Stock
-
Product Code: OEX851101165 Stock Available
Accessories
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
Also Consider
-
Product Code: BICGSMG361AST156 Stock Available
-
Product Code: BICWOTAPP418738 Stock Available
-
Product Code: BOSSTCRP2115142725 Stock Available
-
Product Code: BSN0464685 Stock Available
-
Product Code: BSN16501853 Stock Available
-
Product Code: BSN32355229 Stock Available
-
Product Code: HEWCH561WNOut of Stock
-
Product Code: HEWCH563WNOut of Stock
-
Product Code: HEWCH564WNOut of Stock
-
Product Code: OEX851101165 Stock Available