‹ Prev
Next ›
MasterVision Ayda Fabric 24"W Bulletin Board
Gray Fabric Surface - Robust, Tackable, Sleek Style - 0.5" Height x 24" Width - 1 Each
22 Stock Available
- Robust surface resists showing pinholes for lasting use
- Tackable surface offers simple way to display items
- 4-corner mounting system allows easy display vertically or horizontally
- Perfect for use in classrooms, offices, meeting rooms and more
Product Details
General Information
| Manufacturer | Bi-silque S.A |
| Manufacturer Part Number | FA03429214 |
| Manufacturer Website Address | http://www.bisilque.com |
| Brand Name | MasterVision |
| Product Line | Ayda |
| Product Name | Ayda Fabric 24"W Bulletin Board |
| Marketing Information | Fabric bulletin board features a self-healing surface that resists showing pinholes to maintain its sleek appearance that adds an elegant style to any room. Four-corner mounting system can be positioned either vertically or horizontally to provide versatility when reconfiguring an office or where wall space is limited. Bulletin board is perfect for classrooms, offices, training environments, meeting rooms and more. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Bulletin Board |
Product Information
| Board Surface Color | Gray |
| Board Surface Material | Fabric |
| Orientation |
|
| Mount Type | Wall Mount |
| Application/Usage |
|
| Features |
|
Physical Characteristics
| Height | 0.5" |
| Width | 24" |
| Length | 36" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | Portugal |
Description
MasterVision Ayda Fabric 24"W Bulletin Board
Also Consider
Also Consider
-
Product Code: AVE24063142 Stock Available
-
Product Code: BSN810021473 Stock Available
-
Product Code: ITA18297293 Stock Available
-
Product Code: LLR0258750 Stock Available
-
Product Code: NCR464218 Stock Available
-
Product Code: OEX851101165 Stock Available
-
Product Code: PFX42CR359 Stock Available
-
Product Code: SAF3271BL14 Stock Available
Alternative Products
Reviews
Also Consider
-
Product Code: AVE24063142 Stock Available
-
Product Code: BSN810021473 Stock Available
-
Product Code: ITA18297293 Stock Available
-
Product Code: LLR0258750 Stock Available
-
Product Code: NCR464218 Stock Available
-
Product Code: OEX851101165 Stock Available
-
Product Code: PFX42CR359 Stock Available
-
Product Code: SAF3271BL14 Stock Available