‹ Prev
Next ›
Officemate Supply Baskets
2.4" Height x 10.1" Width x 6.1" Depth - Black - Plastic
101 Stock Available
- Ideal for storing loose supplies, crafts and more
- Stacks easily for storage when not in use
- Lightweight plastic
- Made from 30% recycled material
- 10-1/16"W x 6-1/8"D x 2-3/8"H
Product Details
General Information
| Manufacturer | Officemate, LLC |
| Manufacturer Part Number | 26202 |
| Manufacturer Website Address | http://www.officemate.com |
| Brand Name | Officemate |
| Product Name | Supply Baskets |
| Marketing Information | Large supply baskets are a great way to store loose supplies, crafts and more at school, home or the office. Stack easily for storage when not in use. Baskets are made of plastic with post-consumer recycled material. |
| Packaged Quantity | 2 / Pack |
| Product Type | Storage Basket |
Technical Information
| Stackable | Yes |
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| Height | 2.4" |
| Width | 10.1" |
| Depth | 6.1" |
Miscellaneous
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 30% |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Description
Officemate Supply Baskets
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: AVT37530Out of Stock
-
12 ft Length x 0.5" Width - 1/16 Graduations - Imperial Measuring System - Plastic - Yellow - 1 EachProduct Code: BOS3048578 Stock Available
-
Product Code: BRI9000901956 Stock Available
-
Product Code: BSN157292192 Stock Available
-
Product Code: BSN157432050 Stock Available
-
Product Code: BSN366126251 Stock Available
-
Product Code: KCC2127122301 Stock Available
-
Product Code: OEX851101176 Stock Available
-
Product Code: OIC26201174 Stock Available
-
Product Code: SPR02160168 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
Also Consider
-
Product Code: AVT37530Out of Stock
-
12 ft Length x 0.5" Width - 1/16 Graduations - Imperial Measuring System - Plastic - Yellow - 1 EachProduct Code: BOS3048578 Stock Available
-
Product Code: BRI9000901956 Stock Available
-
Product Code: BSN157292192 Stock Available
-
Product Code: BSN157432050 Stock Available
-
Product Code: BSN366126251 Stock Available
-
Product Code: KCC2127122301 Stock Available
-
Product Code: OEX851101176 Stock Available
-
Product Code: OIC26201174 Stock Available
-
Product Code: SPR02160168 Stock Available