‹ Prev
Next ›
Sharpie S-Gel Pens
Retractable - Black Ink - Gel-based - 1 Each
111 Stock Available
- Smooth-flowing gel provides effortless writing experience
- 0.5mm tip produces fine, crisp lines for detailed results
- Soft grip offers comfortable grip for reliable control
- Handy clip attaches to various locations for easy access and storage
- Perfect for everyday use at home, office, school and more
Select Product Options
Ink Color: Black
Packaged Quantity: 1 Each
Product Details
General Information
| Manufacturer | Newell Brands |
| Manufacturer Part Number | 2096145 |
| Manufacturer Website Address | http://www.newellbrands.com |
| Brand Name | Sharpie |
| Product Name | S-Gel Pens |
| Marketing Information | Retractable pens feature smooth-flowing gel ink that lays down effortlessly for an effortless writing experience. 0.5mm tip creates fine, crisp lines for detailed handwriting. Comfortable grip helps you keep a secure grasp on the pen for enhanced control. Handy clip secures to pockets, notebooks and more for easy access and storage. Gel pens with black ink are perfect for daily use at home, office and school. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Gel Pen |
Product Information
| Pen Point | 0.5 mm |
| Ink Type | Gel-based |
| Ink Color | Black |
| Retractable | Yes |
| Grip Type | Comfort |
| Features |
|
Physical Characteristics
| Height | 7" |
| Width | 0.30" |
| Length | 0.30" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
Description
Sharpie S-Gel Pens
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: BSN0008165 Stock Available
-
Product Code: BSN6564911282 Stock Available
-
Product Code: EVEEN91987 Stock Available
-
Product Code: GOR10562919 Stock Available
-
Product Code: HEWC2P04AN479 Stock Available
-
Product Code: KCC2127122393 Stock Available
-
Product Code: OEX94914965 Stock Available
Accessories
Alternative Products
Reviews
Also Consider
-
Product Code: BSN0008165 Stock Available
-
Product Code: BSN6564911282 Stock Available
-
Product Code: EVEEN91987 Stock Available
-
Product Code: GOR10562919 Stock Available
-
Product Code: HEWC2P04AN479 Stock Available
-
Product Code: KCC2127122393 Stock Available
-
Product Code: OEX94914965 Stock Available