‹ Prev
Next ›
Sharpie S-Gel Pens
Black Ink - Gel-based - 4 / Pack
86 Stock Available
- Advanced gel formula produces sharp, crisp results
- Comfortable grip enhances control and helps prevent hand fatigue
- Handy clip attaches to various locations for easy access and storage
- Perfect for everyday use at home, office, school and more
Product Details
General Information
| Manufacturer | Newell Brands |
| Manufacturer Part Number | 2141125 |
| Manufacturer Website Address | http://www.newellbrands.com |
| Brand Name | Sharpie |
| Product Line | S-Gel |
| Product Name | S-Gel Pens |
| Marketing Information | Pen features an advanced gel formula to deliver an exceptional writing experience with sharp, crisp results. Comfortable grip helps you keep a secure grasp on the pen for enhanced control. Handy clip secures to pockets, notebooks and more for easy access and storage. Gel pen is perfect for daily use at home, office and school. |
| Packaged Quantity | 4 / Pack |
| Product Type | Gel Pen |
Product Information
| Pen Point | 0.38 mm |
| Ink Type | Gel-based |
| Ink Color | Black |
| Grip Type | Comfort |
| Features | Pocket Clip |
Physical Characteristics
| Height | 7.60" |
| Width | 2.75" |
| Length | 0.60" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
Description
Sharpie S-Gel Pens
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: AVE07886125 Stock Available
-
Product Code: AVE0788747 Stock Available
-
Product Code: BSN267406480 Stock Available
-
Product Code: BSN3295210819 Stock Available
-
Product Code: BSN3655143369 Stock Available
-
Product Code: OEX851101203 Stock Available
-
Product Code: PENP207C383 Stock Available
-
Product Code: PENP209G572 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
Also Consider
-
Product Code: AVE07886125 Stock Available
-
Product Code: AVE0788747 Stock Available
-
Product Code: BSN267406480 Stock Available
-
Product Code: BSN3295210819 Stock Available
-
Product Code: BSN3655143369 Stock Available
-
Product Code: OEX851101203 Stock Available
-
Product Code: PENP207C383 Stock Available
-
Product Code: PENP209G572 Stock Available