- Low-profile design with flat clip for space-saving use
- Printed rulers to avoid need to carry extra tools
- Smooth writing surface for neat writing
- Pull-out tab for convenient hanging between uses
<
>
Business Source Transparent Plastic Clipboard
9" x 12" Sheet Size - Plastic - Smoke - 1 Each
Product Code: BSN01870
Product Unit: Each
686 Stock Available
Also Consider
-
Product Code: AVE5978112 Stock Available
-
Product Code: BSN04467169 Stock Available
-
Product Code: BSN24305168 Stock Available
-
Product Code: KCC34790CT378 Stock Available
-
Product Code: LLR841501397 Stock Available
-
Product Code: MMM8453238 Stock Available
-
Product Code: OEX85110909 Stock Available
Product Details
General Information
| Manufacturer | Business Source |
| Manufacturer Part Number | 01870 |
| Brand Name | Business Source |
| Product Name | Transparent Plastic Clipboard |
| Marketing Information | Clipboard provides a stylish, functional way to write without the use of a desk. Flat clip makes this durable, transparent plastic clipboard space-efficient and easy to use. Imprinted rulers on both sides of the clipboard have measurements in Imperial and metric. Clipboard includes a pullout tab for hanging. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Clipboard |
Product Information
| Sheet Standard | Letter |
| Sheet Size | 9" Width x 12" Length |
| Built-in Components | Ruler |
| Board Material | Plastic |
| Features | Low Profile Clip |
Physical Characteristics
| Color Family | Gray |
| Product Color | Smoke |
| Height | 12.5" |
| Width | 9" |
| Depth | 0.1" |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Description
Also Consider
-
Product Code: BAU61624216 Stock Available
-
Product Code: BAUTA1611107 Stock Available
-
Product Code: BSN018661184 Stock Available
-
Product Code: BSN01866BD195 Stock Available
-
Product Code: BSN01867635 Stock Available
-
Product Code: BSN01868867 Stock Available
-
Product Code: BSN018692125 Stock Available
-
Product Code: BSN01869BD353 Stock Available
-
Product Code: BSN01870BD114 Stock Available
-
Product Code: BSN49266470 Stock Available