‹ Prev
Next ›
Business Source Flat Clip Clipboard
9" x 12" Sheet Size - Plastic - Clear - 6 / Bundle
238 Stock Available
- Convenient writing surface for on-the-go
- Flat clip for space efficiency
- Screen-printed ruler in metric and Imperial along each side
- Pull-out tab for hanging
- Stylish design for a professional look
Product Details
General Information
| Manufacturer | Business Source |
| Manufacturer Part Number | 01869BD |
| Brand Name | Business Source |
| Product Name | Flat Clip Clipboard |
| Marketing Information | Clipboard provides a stylish, functional way to write without the use of a desk. Flat clip makes this durable, transparent plastic clipboard space-efficient and easy to use. Imprinted rulers on both sides of the clipboard have measurements in Imperial and metric. Clipboard includes a pullout tab for hanging. |
| Packaged Quantity | 6 / Bundle |
| Product Type | Clipboard |
Product Information
| Sheet Size | 9" Width x 12" Length |
| Built-in Components | Pull-out Tab |
| Board Material | Plastic |
| Features | Low Profile Clip |
Physical Characteristics
| Color Family | Clear |
| Product Color | Clear |
| Height | 12.5" |
| Width | 9" |
| Depth | 0.1" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Description
Business Source Flat Clip Clipboard
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: BAU61624144 Stock Available
-
Product Code: BAUTA161154 Stock Available
-
Product Code: BSN018661658 Stock Available
-
Product Code: BSN01866BD275 Stock Available
-
Product Code: BSN01867461 Stock Available
-
Product Code: BSN018681237 Stock Available
-
Product Code: BSN018691434 Stock Available
-
Product Code: BSN01870416 Stock Available
-
Product Code: BSN01870BD68 Stock Available
-
Product Code: BSN49266453 Stock Available
Also Consider
-
Product Code: AVE05725532 Stock Available
-
Product Code: BICGSM11BK8110 Stock Available
-
Product Code: BOSSTCR211514392 Stock Available
-
Product Code: BSN243051769 Stock Available
-
Product Code: BSN3295326573 Stock Available
-
Product Code: FSK1160001005149 Stock Available
-
Product Code: OEX851101165 Stock Available
-
Product Code: PAP89466A181 Stock Available
Alternative Products
Reviews
Also Consider
-
Product Code: AVE05725532 Stock Available
-
Product Code: BICGSM11BK8110 Stock Available
-
Product Code: BOSSTCR211514392 Stock Available
-
Product Code: BSN243051769 Stock Available
-
Product Code: BSN3295326573 Stock Available
-
Product Code: FSK1160001005149 Stock Available
-
Product Code: OEX851101165 Stock Available
-
Product Code: PAP89466A181 Stock Available