‹ Prev
Next ›
HP 643A (Q5951A) Original Standard Yield Laser Toner Cartridge - Single Pack - Cyan - 1 Each
10000 Pages
11 Stock Available
- Compatible with HP Color LaserJet 4700
- Also works in LaserJet 4700dn, 4700dtn and 4700ph Plus
- HP ColorSphere toner lets you enjoy fast print speeds without sacrificing print quality
- Ensures brilliant color and consistency
- HP quality and reliability ensure high-quality results every time you print
Select Product Options
Print Color: Cyan
Product Details
General Information
| Manufacturer | HP Inc. |
| Manufacturer Part Number | Q5951A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com |
| Brand Name | HP |
| Product Model | 643A (Q5951A) |
| Product Name | 643A (Q5951A) Toner Cartridge |
| Marketing Information | Fast, easy, brilliant results, this ColorSphere toner is tuned with the printing system to optimize quality and reliability. Hassle-free, photo-quality printing is easy so you're more productive. Enjoy fast print speeds without sacrificing print quality. Cartridge is designed for use with HP Color LaserJet 4700 Series. Cartridge yields approximately 10,000 pages. |
| Product Condition | Original |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Packing | Single Pack |
| Product Type | Toner Cartridge |
Technical Information
| Print Technology | Laser |
| Print Color | Cyan |
| Yield Type | Standard |
| Typical Print Yield | 10000 Pages |
Miscellaneous
| Device Supported | Printer |
| Compatibility |
|
| Brand Compatibility | HP |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 15% |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | Japan |
Warranty
| Additional Warranty Information |
This HP product is warranted to be free from defects in materials and workmanship. |
Description
HP 643A (Q5951A) Original Standard Yield Laser Toner Cartridge - Single Pack - Cyan - 1 Each
From the Manufacturer
Also Consider
Also Consider
-
Product Code: BICMP111119 Stock Available
-
Product Code: DRI351B1511 Stock Available
-
Product Code: HEWCF280A146 Stock Available
-
Product Code: HEWCF360A96 Stock Available
-
Product Code: HEWCF361A47 Stock Available
-
Product Code: HEWCF362A40 Stock Available
-
Product Code: HEWCF363A47 Stock Available
-
Product Code: HEWQ5953A8 Stock Available
-
Product Code: UBC6125660 Stock Available
-
Product Code: WAU21031174 Stock Available
Alternative Products
Additional Documentation
Reviews
Also Consider
-
Product Code: BICMP111119 Stock Available
-
Product Code: DRI351B1511 Stock Available
-
Product Code: HEWCF280A146 Stock Available
-
Product Code: HEWCF360A96 Stock Available
-
Product Code: HEWCF361A47 Stock Available
-
Product Code: HEWCF362A40 Stock Available
-
Product Code: HEWCF363A47 Stock Available
-
Product Code: HEWQ5953A8 Stock Available
-
Product Code: UBC6125660 Stock Available
-
Product Code: WAU21031174 Stock Available