‹ Prev
Next ›
HP 643A (Q5953A) Original Laser Toner Cartridge - Single Pack - Magenta - 1 Each
10000 Pages
8 Stock Available
- Compatible with HP Color LaserJet 4700
- Also works in LaserJet 4700dn, 4700dtn and 4700ph Plus
- HP ColorSphere toner lets you enjoy fast print speeds without sacrificing print quality
- Ensures brilliant color and consistency
- HP quality and reliability ensure high-quality results every time you print
Select Product Options
Print Color: Magenta
Product Details
General Information
| Manufacturer | HP Inc. |
| Manufacturer Part Number | Q5953A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com |
| Brand Name | HP |
| Product Model | 643A (Q5953A) |
| Product Name | 643A (Q5953A) Toner Cartridge |
| Marketing Information | Fast, easy, brilliant results, this ColorSphere toner is tuned with the printing system to optimize quality and reliability. Hassle-free, photo-quality printing is easy so you're more productive. Enjoy fast print speeds without sacrificing print quality. Cartridge is designed for use with HP Color LaserJet 4700 Series. Cartridge yields approximately 10,000 pages. |
| Product Condition | Original |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Packing | Single Pack |
| Product Type | Toner Cartridge |
Technical Information
| Print Technology | Laser |
| Print Color | Magenta |
| Typical Print Yield | 10000 Pages |
Miscellaneous
| Compatibility |
|
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 15% |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | Japan |
Warranty
| Additional Warranty Information |
This HP product is warranted to be free from defects in materials and workmanship. |
Description
HP 643A (Q5953A) Original Laser Toner Cartridge - Single Pack - Magenta - 1 Each
From the Manufacturer
Also Consider
Also Consider
-
Product Code: HEWCF280A140 Stock Available
-
Product Code: HEWCF360A95 Stock Available
-
Product Code: HEWQ5950A14 Stock Available
-
Product Code: HEWQ5951A11 Stock Available
-
Product Code: HEWQ5952A9 Stock Available
-
Product Code: LEE6141092 Stock Available
-
Product Code: SAN32701Out of Stock
-
Product Code: SMD6815371 Stock Available
Alternative Products
Additional Documentation
Reviews
Also Consider
-
Product Code: HEWCF280A140 Stock Available
-
Product Code: HEWCF360A95 Stock Available
-
Product Code: HEWQ5950A14 Stock Available
-
Product Code: HEWQ5951A11 Stock Available
-
Product Code: HEWQ5952A9 Stock Available
-
Product Code: LEE6141092 Stock Available
-
Product Code: SAN32701Out of Stock
-
Product Code: SMD6815371 Stock Available