‹ Prev
Next ›
Genuine Joe 8 oz Rippled Hot Cups
8 fl oz - Brown - Beverage, Hot Drink - 25 / Pack
1035 Stock Available
- Great for hot beverages
- Cool to the touch with 3-layer ripple design
- Saves the expense of a sleeve or double cup
- Unique look for your break area
- Microwavable
Select Product Options
Volume Capacity: 8 fl oz
Packaged Quantity: 25 / Pack
Product Details
General Information
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Manufacturer Part Number | 11255 |
| Manufacturer Website Address | http://www.genuinejoe.com |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Product Name | 8 oz Rippled Hot Cups |
| Marketing Information | Unique hot cups are perfect for your beverage center or breakroom. Three-layer ripple design makes the hot cup cool to the touch. They are also microwavable. Ripple Hot Cups reduce costs by eliminating the need to use a sleeve or double cup. |
| Packaged Quantity | 25 / Pack |
| Product Type | Cup |
Product Information
| Volume Capacity | 8 fl oz |
| Application/Usage |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Brown |
| Product Color | Brown |
| Height | 3.6" |
| Diameter | 3.2" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Description
Genuine Joe 8 oz Rippled Hot Cups
From the Manufacturer
Also Consider
Also Consider
-
Product Code: BSN28650653 Stock Available
-
Product Code: GJO0239036 Stock Available
-
Product Code: GJO19052240 Stock Available
-
Product Code: GJO240817 Stock Available
-
Product Code: OEX67772431 Stock Available
-
Product Code: PGC965956441 Stock Available
-
Product Code: TRU88448 Stock Available
-
Product Code: VCT12123A12 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: GJO10317CT11 Stock Available
-
Product Code: GJO103181173 Stock Available
-
Product Code: GJO10318CT58 Stock Available
-
Product Code: GJO11256BD765 Stock Available
-
Product Code: GJO11257BD577 Stock Available
-
Product Code: RFPC20016349 Stock Available
-
Product Code: RFPC21637158 Stock Available
-
Product Code: RFPC21637CT38 Stock Available
-
Product Code: SCC16PX4 Stock Available
-
Product Code: SCC316SI0041CT2 Stock Available
Reviews
Also Consider
-
Product Code: BSN28650653 Stock Available
-
Product Code: GJO0239036 Stock Available
-
Product Code: GJO19052240 Stock Available
-
Product Code: GJO240817 Stock Available
-
Product Code: OEX67772431 Stock Available
-
Product Code: PGC965956441 Stock Available
-
Product Code: TRU88448 Stock Available
-
Product Code: VCT12123A12 Stock Available