‹ Prev
Next ›
Genuine Joe 12 oz Clear Plastic Cups
12 fl oz - Clear - Plastic - Cold Drink, Beverage - 25 / Pack
Out of Stock
- Smooth rolled rim provides enjoyable sipping experience
- Strong, durable construction ensures lasting use
- Disposable for quick cleanup after each use
- Designed for cold beverages only
Product Details
General Information
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Manufacturer Part Number | 58231 |
| Manufacturer Website Address | http://www.genuinejoe.com |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Product Name | 12 oz Clear Plastic Cups |
| Marketing Information | Sleek plastic cups are ideal for serving up cold beverages in style. Clear, smooth walls showcase your drinks whether they are fruity punches or water chilled with ice. Strong plastic works for everyday refreshments or special occasions when disposal nature simplifies cleanup. |
| Packaged Quantity | 25 / Pack |
| Product Type | Cup |
Product Information
| Volume Capacity | 12 fl oz |
| Application/Usage |
|
| Features | Durable |
Physical Characteristics
| Color Family | Clear |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Plastic |
| Height | 4.2" |
| Diameter | 3.6" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
| Additional Warranty Information |
1 YEAR |
Description
Genuine Joe 12 oz Clear Plastic Cups
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: DXE2342WS1313 Stock Available
-
Product Code: DXE2342WSCT63 Stock Available
-
Product Code: DXE5342DXCT649 Stock Available
-
Product Code: ECOEPBHC12WA87 Stock Available
-
Product Code: GJO11260CT477 Stock Available
-
Product Code: GJO190472854 Stock Available
-
Product Code: GJO19047BD569 Stock Available
-
Product Code: GJO19047CT142 Stock Available
-
Product Code: GJO58231CTOut of Stock
-
Product Code: SCCX12J8002POut of Stock
Also Consider
-
Product Code: DXE5342CDSBP806 Stock Available
-
Product Code: GJO11256BD777 Stock Available
-
Product Code: GRR22001002Item ships in 5 business days
-
Product Code: HOD150HDSold Out
-
Product Code: KCC414825628 Stock Available
-
Product Code: LCX4011224 Stock Available
-
Product Code: NLE1946273593 Stock Available
-
Product Code: OEX851101165 Stock Available
-
Product Code: QRT51659312Q121 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: DXE5356CDCT193 Stock Available
-
Product Code: GJO105014 Stock Available
-
Product Code: GJO11251CTOut of Stock
-
Product Code: GJO19050CT18 Stock Available
-
Product Code: GJO58230CTOut of Stock
-
Product Code: RFPC20016330 Stock Available
-
Product Code: RFPC21637143 Stock Available
-
Product Code: SCC16PX3 Stock Available
-
Product Code: SCC316SI0041CT1 Stock Available
-
Product Code: SCCP16ROut of Stock
Reviews
Also Consider
-
Product Code: DXE5342CDSBP806 Stock Available
-
Product Code: GJO11256BD777 Stock Available
-
Product Code: GRR22001002Item ships in 5 business days
-
Product Code: HOD150HDSold Out
-
Product Code: KCC414825628 Stock Available
-
Product Code: LCX4011224 Stock Available
-
Product Code: NLE1946273593 Stock Available
-
Product Code: OEX851101165 Stock Available
-
Product Code: QRT51659312Q121 Stock Available