‹ Prev
Next ›
Genuine Joe 16 oz Clear Plastic Cups
16 fl oz - Clear - Plastic - Cold Drink, Beverage - 25 / Pack
Out of Stock
- Smooth rolled rim provides enjoyable sipping experience
- Strong, durable construction ensures lasting use
- Disposable for quick cleanup after each use
- Designed for cold beverages only
Select Product Options
Volume Capacity: 16 fl oz
Packaged Quantity: 25 / Pack
Product Details
General Information
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Manufacturer Part Number | 58230 |
| Manufacturer Website Address | http://www.genuinejoe.com |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Product Name | 16 oz Clear Plastic Cups |
| Marketing Information | Sleek plastic cups are ideal for serving up cold beverages in style. Clear, smooth walls showcase your drinks whether they are fruity punches or water chilled with ice. Strong plastic works for everyday refreshments or special occasions when disposal nature simplifies cleanup. |
| Packaged Quantity | 25 / Pack |
| Product Type | Cup |
Product Information
| Volume Capacity | 16 fl oz |
| Application/Usage |
|
| Features | Durable |
Physical Characteristics
| Color Family | Clear |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Plastic |
| Height | 4.7" |
| Diameter | 3.9" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
| Additional Warranty Information |
1 year |
Description
Genuine Joe 16 oz Clear Plastic Cups
From the Manufacturer
Also Consider
Also Consider
-
Product Code: BICWOTAPP418755 Stock Available
-
Product Code: BSN26740PK537 Stock Available
-
Product Code: GJO30400345 Stock Available
-
Product Code: NES13799506 Stock Available
-
Product Code: OEX94914963 Stock Available
-
Product Code: PAP8410152283 Stock Available
-
Product Code: PAP8430152404 Stock Available
-
Product Code: PAP8450152123 Stock Available
Alternative Products
Reviews
Also Consider
-
Product Code: BICWOTAPP418755 Stock Available
-
Product Code: BSN26740PK537 Stock Available
-
Product Code: GJO30400345 Stock Available
-
Product Code: NES13799506 Stock Available
-
Product Code: OEX94914963 Stock Available
-
Product Code: PAP8410152283 Stock Available
-
Product Code: PAP8430152404 Stock Available
-
Product Code: PAP8450152123 Stock Available