- Smooth rolled rim provides enjoyable sipping experience
- Strong, durable construction ensures lasting use
- Disposable for quick cleanup after each use
- Designed for cold beverages only
<
>
Genuine Joe 9 oz Clear Plastic Cups
9 fl oz - Clear - Plastic - Cold Drink, Beverage - 50 / Pack
Product Code: GJO58233
Product Unit: PK1
Out of Stock
Select Product Options:
Volume Capacity: 9 fl oz
Packaged Quantity: 50 / Pack
Also Consider
-
Product Code: AVE0528965 Stock Available
-
Product Code: BSN36660193 Stock Available
-
Product Code: GJO2408130 Stock Available
-
Product Code: GJO582321264 Stock Available
-
Product Code: GPC27385CT210 Stock Available
-
Product Code: HAM1050151145 Stock Available
-
Product Code: KCC21272CT428 Stock Available
-
Product Code: OEX85110907 Stock Available
Product Details
General Information
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Manufacturer Part Number | 58233 |
| Manufacturer Website Address | http://www.genuinejoe.com |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Product Name | 9 oz Clear Plastic Cups |
| Marketing Information | Sleek plastic cups are ideal for serving up cold beverages in style. Clear, smooth walls showcase your drinks whether they are fruity punches or water chilled with ice. Strong plastic works for everyday refreshments or special occasions when disposal nature simplifies cleanup. |
| Packaged Quantity | 50 / Pack |
| Product Type | Cup |
Product Information
| Volume Capacity | 9 fl oz |
| Application/Usage |
|
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Clear |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Plastic |
| Height | 3.9" |
| Diameter | 3.1" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
| Additional Warranty Information |
1 YEAR |
Description
Also Consider
Alternative Products
-
Product Code: DXE5342COMBO6CT349 Stock Available
-
Product Code: DXE5356CDCT127 Stock Available
-
Product Code: GJO10318Out of Stock
-
Product Code: GJO10318CTOut of Stock
-
Product Code: GJO10501Out of Stock
-
Product Code: GJO11251CT12 Stock Available
-
Product Code: RFPC20016224 Stock Available
-
Product Code: RFPC2163765 Stock Available
-
Product Code: SCC316SI0041CT8 Stock Available
-
Product Code: SCC412WN2050278 Stock Available