‹ Prev
Next ›
Genuine Joe 10 oz Clear Plastic Cups
10 fl oz - Clear - Plastic - Cold Drink, Beverage - 25 / Pack
4 Stock Available
- Smooth rolled rim provides enjoyable sipping experience
- Strong, durable construction ensures lasting use
- Disposable for quick cleanup after each use
- Designed for cold beverages only
Select Product Options
Volume Capacity: 10 fl oz
Packaged Quantity: 25 / Pack
Product Details
General Information
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Manufacturer Part Number | 58232 |
| Manufacturer Website Address | http://www.genuinejoe.com |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Product Name | 10 oz Clear Plastic Cups |
| Marketing Information | Sleek plastic cups are ideal for serving up cold beverages in style. Clear, smooth walls showcase your drinks whether they are fruity punches or water chilled with ice. Strong plastic works for everyday refreshments or special occasions when disposal nature simplifies cleanup. |
| Packaged Quantity | 25 / Pack |
| Product Type | Cup |
Product Information
| Volume Capacity | 10 fl oz |
| Application/Usage |
|
| Features | Durable |
Physical Characteristics
| Color Family | Clear |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Plastic |
| Height | 4.1" |
| Diameter | 3.1" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
| Additional Warranty Information |
1 year |
Description
Genuine Joe 10 oz Clear Plastic Cups
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: DCC10J10CT450 Stock Available
-
Product Code: DXE2340PATHCT48 Stock Available
-
Product Code: ECOEPBHC10WAOut of Stock
-
Product Code: GJO11256BD781 Stock Available
-
Product Code: GJO11256CT194 Stock Available
-
Product Code: GJO190461330 Stock Available
-
Product Code: GJO19046BD264 Stock Available
-
Product Code: GJO19046CT65 Stock Available
-
Product Code: GJO58232CTOut of Stock
Alternative Products
-
Product Code: GJO103181113 Stock Available
-
Product Code: GJO10318CT55 Stock Available
-
Product Code: GJO1050114 Stock Available
-
Product Code: GJO19050CT13 Stock Available
-
Product Code: RFPC20016343 Stock Available
-
Product Code: RFPC21637156 Stock Available
-
Product Code: RFPC21637CT37 Stock Available
-
Product Code: SCC16PX4 Stock Available
-
Product Code: SCC316SI0041CT1 Stock Available
-
Product Code: SCC412WN2050244 Stock Available